Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało we wtorek, że u dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosława Miki potwierdzono zakażenie koronawirusem. Osoby towarzyszące generałowi zostały poddanie kwarantannie.

Według komunikatu MON, do zarażenia doszło po powrocie generała Miki z Niemiec, gdzie brał udział w naradzie wojskowej.

Ministerstwo poinformowało, że aktualnie dowódca czuje się dobrze. Zdaniem resortu zostały przeprowadzone działania, mające na celu zminimalizowanie ryzyka.

Generał Jarosław Mika pełni funkcję generalnego dowódcy Rodzajów Sił Zbrojnych od lutego 2017 roku.

Jak informowaliśmy wcześniej, Premier Mateusz Morawiecki oświadczył we wtorek po spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, że podjęto decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych w Polsce.

Premier stwierdził, że „obserwując wszystko wokół i czytając zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia, a także w dyskusjach z wieloma naszymi partnerami, premierami, prezydentami innych państw podejmujemy decyzje, które mają na celu zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ograniczanie jego skutków społecznych, ograniczanie jego skutków przede wszystkim dla zdrowia publicznego”.

Morawiecki zaznaczył, że na porannym spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego zapadła decyzja o odwołaniu wszystkich imprez masowych spełniających „szczegółową definicję znajdującą się w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych”.

Rząd Mateusza Morawieckiego zdecydował się także na wprowadzenie kontroli sanitarnych na granicach naszego kraju. Pierwsze kontrole już ruszyły.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono w Polsce 4 marca. Pacjent, u którego wykryto obecność wirusa,  jest aktualnie hospitalizowany w Zielonej Górze. Informowaliśmy już o wcześniejszych przypadkach pojawienia się choroby w Polsce.

Aktualnie Ministerstwo Zdrowia mówi już o 20 potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem w Polsce.

twitter / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply