Ponad 57 proc. ankietowanych przez ośrodek United surveys oceniło jako zły pomysł głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich wysunięty przez Prawo i Sprawiedliwość.

Jak podało RMF FM, United surveys spytało Polaków o opinię w sprawie głosowania w wyznaczonych na 10 maja wyborach prezydenckich. Jedno z pytań dotyczyło oceny pomysłu wyborów w systemie korespondencyjnym. Zdecydowanie źle oceniło go 41,5 proc. ankietowanych. Odpowiedź „raczej źle” wybrało 15,9 proc. uczestników sondażu. W sumie daje to ponad 57 proc. negatywnych ocen pomysłu wyborów korespondencyjnych.

Zdecydowanie dobrze odniosło się do tego pomysłu tylko 10,7 proc. ankietowanych, a „raczej dobrze” – 14,3 proc. Neutralną ocenę wyraziło 17,7 proc. uczestników sondażu.

Udział w wyborach korespondencyjnych zadeklarowało prawie 39 proc. ankietowanych, przy czym 23 proc. „zdecydowanie” a 15,9 proc. „raczej tak”. 42,5 proc. wykluczyło swój udział w takich wyborach (odpowiedzi „zdecydowanie nie”). Raczej nie weźmie udziału w głosowaniu korespondencyjnym 13 proc. ankietowanych. Nie miało zdania 5,6 proc. uczestników sondażu.

Polacy wciąż są przeciwni organizacji „tradycyjnego” głosowania w lokalach wyborczych w warunkach epidemii. 70 proc. zadeklarowało, że gdyby takie wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, nie poszłoby do urn. Ponad 58 proc. było tego pewnych a ponad 12 proc. wybrało odpowiedź „raczej nie”. Zdecydowanych do wzięcia udziału w takich wyborach było 22,3 proc. ankietowanych. „Raczej” poszłoby do urn 4,5 proc. 2,6 proc. nie miało zdania w tej kwestii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Sondaż dla Onetu: aż 81% Polaków nie chce brać udziału w wyborach 10 maja

Kresy.pl / rmf24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz