Komisja izby wyższej rosyjskiego parlamentu – Rady Federacji planuje wprowadzić przepisy ograniczające liczbę psów i kotów jakie można hodować w domach i mieszkaniach.

Jak pisze “Komsomolskaja Prawda” o planach Komitetu Polityki Rolno-Spożywczej Rady Federacji poinformowała zasiadająca w nim deputowana Irina Giecht. Komitet chce przygotować projekt nowych przepisów już na najbliższym posiedzeniu. Jego członkowie chcę określić liczbę psów i kotów w mieszkaniu w zależności od jego powierzchni.

“Niezbędnym jest ustanowienie kryteriów liczby zwierząt na metr kwadratowy w pomieszczeniach mieszkalnych w domach wielorodzinnych i jednorodzinnych” – można przeczytać w dokumencie przygotowanym przez rosyjskich senatorów. Giecht nie podała dokładnych parametrów jakie zostaną zawarte w nowych przepisach.

Jednak deputowani chcę wprowadzić poprawki także w przepisach mających ochraniać zwierzęta. Obecnie odpowiedzialność ponoszą bowiem tylko ludzie, którzy poprzez okrutne obchodzenie się ze zwierzętami doprowadzili do ich śmierci lub poważnego okaleczenia. Senatorzy chcą aby karane było każde znęcanie się nad zwierzętami.

Tymczasem portal Populiarnaja Miechanika poinformował o nowatorskiej metodzie zastosowanej w Tomsku by pomóc okaleczonemu kotu. Kot Ryżyk został odnaleziony w styczniu na ulicy syberyjskiego miasta z odmrożonymi kończynami z powodu bardzo niskich temperatur, jakie dochodziły wówczas do minus 40 stopni Celsjusza. W odmrożone kończyny wdała się gangrena i trzeba było je amputować. Właścicielka i miejscowi weterynarze nie zostawili jednak zwierzęcia unieruchomionego. W ciągu kilku miesięcy opracowali, z użyciem tomografii, tytanowe protezy, które zostały wszczepione w kości zwierzęcia. Portal publikuje nagranie jednego z pierwszych spacerów Ryżyka. Weterynarze uważają, że zwierzę szybko przyzwyczai się do sztucznych kończyn i będzie się na nich sprawnie poruszać.

Czytaj także: Mieszkaniec Syberii obronił się przed niedźwiedziem gryząc go w język

kp.ru/popmech.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply