W sieci pojawiło się nagranie pokazujące moment katastrofy rosyjskiego bombowca Tu-22M3 pod Murmańskiem, do której doszło w ubiegły wtorek.

Na filmie wykonanym prawdopodobnie przez kogoś z obsługi naziemnej widać, jak w warunkach bardzo słabej widoczności samolot podchodzi do lądowania, uderza podwoziem o ziemię, łamie się na dwie części i natychmiast staje w płomieniach.

Jak pisaliśmy, do katastrofy doszło we wtorek około godziny 13:40 czasu moskiewskiego. Przy lądowaniu na lotnisku wojskowym w Olenogorsku w obwodzie murmańskim maszyna wpadła w burzę śnieżną i wykonała twarde lądowanie na pasie startowym, w wyniku czego doszło do jej zniszczenia.

Na miejscu zginęło dwóch członków załogi – drugi pilot i operator systemów elektronicznych. Po przewiezieniu do szpitala zmarł trzeci z lotników. Czwartego przetransportowano samolotem do Moskwy. Jak wówczas podawano, jego stan był ciężki, ale jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Samolot wykonywał lot szkolno-treningowy.

Rosyjskie ministerstwo obrony nie wykluczyło żadnej przyczyny katastrofy, w tym usterki technicznej. Z kolei agencja TASS powołując się na władze wojskowe jako prawdopodobną przyczynę podała błąd pilotażu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Katastrofa Tu-22M3 wydarzyła się zaledwie 4 dni po zderzeniu dwóch rosyjskich samolotów myśliwsko-bombowych Su-34. Zginęło trzech rosyjskich pilotów, jeden zdołał się uratować.

Kresy.pl




Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz