Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) prowadzi śledztwo dotyczące katastrofy śmigłowca, w której zginął w środę szef MSW Ukrainy Denys Monastyrski. Rozpatrywane są trzy wersje zdarzenia. Jedna z nich to “działania umyślne dotyczące zniszczenia środka transportu”.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy poinformowała w komunikacie na Telegramie o rozpoczęciu badania katastrofy. Podkreślono, że aktualnie “rozpatrywanych jest kilka wersji tragedii, w tym: naruszenie zasad lotu, niesprawność techniczna śmigłowca, umyślne działania dotyczące zniszczenia środka transportu”.

“Pracownicy SBU prowadzą działania operacyjno-śledcze, by ustalić wszystkie związki przyczynowo-skutkowe i szczegóły tragedii” – czytamy.

W środę w miejscowości Browary w obwodzie kijowskim doszło do katastrofy śmigłowca. W wyniku zdarzenia zginęło kierownictwo resortu spraw wewnętrznych Ukrainy.

Ukraińska policja podała, że „w wyniku katastrofy lotniczej zginęło kierownictwo MSW: minister [Denys Monastyrski], pierwszy wiceminister [Jewhen Jenin] i sekretarz stanu [Jurij Lubkowicz]”.

Wstępne informacje wskazują, że w wyniku katastrofy zginęło co najmniej 16 osób, w tym troje dzieci. Hospitalizowanych było 30 osób, w tym 12 dzieci. Maszyna spadła na terenie przedszkola.

Zobacz także: Katastrofa śmigłowca w Rosji, trzy osoby nie żyją [+VIDEO]

pravda.com.ua / Kresy.pl

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. Roman1
  Roman1 :

  Niewątpliwie mamy do czynienia z działaniem umyślnym. Przecież minister w pełni świadomie wziął helikopter, do tego służb pogotowia ratunkowego, świadomie załadował go dziećmi i w czasie wojny, a zatem zakazu lotów, zachciało mu się polatać (świadomie). Ukraina jest najbiedniejszym krajem Europy, utrzymywanym przez inne państwa, minister jest obywatelem wzorcowym, a tu nagle taki wyskok. Konkluzja – trzeba zwiększyć dotacje dla banderstanu. Duda na pogrzeby i niech mówi jak najwięcej o zbrodniach Putina.

  • r2d2
   r2d2 :

   O czym Ty mówisz, gdzie napisano że maszyna należała do pogotowia? Dzieci o których mówisz znajdowały się na pokładzie śmigłowca czy znajdowały się w przedszkolu przy którym spadł śmigłowiec?
   W czasie wojny? Jakiej wojny? 🙂 przecież nikt nie wypowiedział wojny, ani Rosja nie wypowiedziała wojny Ukrainie, ani Ukraina nie wypowiedziała wojny Rosji. Za stwierdzenie że “specjalna operacja” to “wojna” w Rosji skazują ludzi na więzienie albo “zsyłkę do Donbasu”.
   A co do biedy, to Polska też była biedna i zaczęła się rozwijać po wygnaniu Ruskiego wojska okupacyjnego w 1993r (ZSRR upadło kilka lat wcześniej) co otworzyło drogę do wstąpienia Polski do UE i NATO. Osobną kwestią jest “niepodległość”, której nie mieliśmy ani pod rządami ruskich ani obecnie. Polska jest za mała i zbyt słaba w porównaniu np. do Niemiec które też nie są “niepodległe” bo zależne ekonomicznie od USA (bilans handlowy jest bezwzględny)
   Widać że Ukraina też nie chce klepać biedy pod Ruskimi karabinami/buciorami, ponieważ ludzie widzą gdzie żyje się lepiej.

   • Kasper1
    Kasper1 :

    Przecież Ukraińcy klepali biedę przed pierwszym Majdanem w 2004 roku, po pierwszym Majdanie, przed drugim Majdanem w 2014 roku i jeszcze bardziej po drugim Majdanie. Z ukraińskim bardakiem, złodziejstwem, korupcją, nepotyzmem i kumoterstwem nie mają zatem NICZEGO WSPÓLNEGO “ruskie karabiny o których bredzisz. Po prostu Ukraińcy zamiast tworzyć u siebie Europę czekali na przyjście Europy i obiecywanego przez ich banderowskie władze deszczu pieniędzy ‘

    • r2d2
     r2d2 :

     Polska potrzebowała 30lat aby wyjść na jako taką prostą, a i tak nie przeprowadzono dekomunizacji na wzór NRD (gdzie odtajniono dokumenty które przekazano do instytutu Gaucka i każdy mógł sprawdzić czy sąsiad nie donosił na sąsiada, czy polityk nie współpracował z bezpieką).
     Ukraina do 2014 była rządzona przez Prorosyjskiego Janukowycza, zaczynasz coś kojarzyć? Janukowycz to człowiek Moskwy który sprzyjał obsadzaniu stanowisk ludźmi współpracującymi z obcym (Rosyjskim) wywiadem.
     Dla tego tak szybki Putinowskie okupacyjne wojsko zajęło południe kraju. Przez zdradę kolaborujących z putlersami wojskowych, to samo miało miejsce pod Kijowem.
     Właśnie dla tego Ukraina jest biedna i skorumpowana na wzór Moskiewski.
     Ukraina i Ukraińcy chcą się wyrwać z tego “przyjaznego” opartego na lufach karabinu “sojuszu” (tak jak to zrobili Polacy), ponieważ ludzie widzą gdzie mieszka się lepiej.

   • Kasper1
    Kasper1 :

    Przecież Ukraińcy klepali biedę przed pierwszym Majdanem w 2004 roku, po pierwszym Majdanie, przed drugim Majdanem w 2014 roku i jeszcze bardziej po drugim Majdanie. Z ukraińskim bardakiem, złodziejstwem, korupcją, nepotyzmem i kumoterstwem nie mają zatem NICZEGO WSPÓLNEGO “ruskie karabiny o których bredzisz. Po prostu Ukraińcy zamiast tworzyć u siebie Europę czekali na przyjście Europy i obiecywanego przez ich banderowskie władze “deszczu pieniędzy ‘.