Premier Rosji, Dmitrij Miedwiediew podpisał rozporządzenie, które umożliwi obywatelom kilkudziesięciu państw darmowe uzyskiwanie wiz uprawniających do zwiedzania Petersburga i obwodu leningradzkiego.

Zgodnie z decyzją szefa rosyjskiego rządu, podjętą 12 września, bezpłatną wizę na zwiedzanie obwodu leningradzkiego będą mogli uzyskać od 1 października obywatele 53 państw, w tym wszystkich państw Unii Europejskiej, a więc i Polski. Rossija Siegodnia przypomina, że będą to mogli zrobić przez internet, bowiem jeszcze w lipcu prezydent Władimir Putin zarządził wprowadzenie możliwości uzyskiwanie elektronicznych wiz ale wówczas nie określono jeszcze obywateli jakich państw obejmie ta uproszczona procedura.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Po podpisaniu rozporządzenia premiera wiadomo już, że obywatele 53 państw będą mogli odwiedzać Petersburg i region, którego jest stolicą (obwód nadal nazywany jest oficjalnie leningradzkim) na podstawie wizy elektronicznej wydawanej darmowo. Takie same możliwości obywatele tych państw uzyskali już wcześniej w przypadku graniczącego z Polską obwodu kaliningradzkiego oraz Dalekowschodniego Okręgu Federalnego. Rosjanie planują aby od 1 stycznia 2021 r. tego rodzaju darmowe wizy elektroniczne były dostępne dla obywateli wyznaczonych 53 państw na wjazd na całe terytorium Rosji.

Wniosek o uzyskanie wizy elektronicznej należy składać na stronie internetowej rosyjskiej Ministerstwa Spraw Zagranicznych co najmniej na cztery dni przed planowanym wjazdem do wybranego regionu Rosji. Wiza będzie ważna przez 30 dni i będzie uprawniać do 8-dniowego pobytu na terenie obwodu leningradzkiego.

Czytaj także: Białoruś znacznie rozszerza strefę ruchu bezwizowego

1prime.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz