Rosja zagroziła USA retorsjami

Wiceszef rosyjskiej dyplomacji uważa, że celem oskarżenia 13 rosyjskich obywateli o ingerencję w życie polityczne w USA jest wpłynięcie na proces wyborczy w Rosji.

Rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych nie wyklucza symetrycznej odpowiedzi na oskarżenie 13 obywateli Rosji o ingerencję w wybory prezydenckie w USA przez amerykańską ławę przysięgłych. Powiedział o tym w środę wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Riabkow. – informuje agencja TASS.

Zawsze reagujemy, w tym także symetrycznie. Posiadamy własne spisy osób, którym ograniczono prawo wjazdu do Rosji, są [także] inne formy reakcji. – mówił Riabkow dodając, że „niczego nie wyklucza”, jednak najpierw należy przyjrzeć się, jakie działania podejmą Amerykanie.

Przypomnijmy, że w ubiegły piątek Robert Mueller, specjalny prokurator badający ingerencje Rosji w wybory prezydenckie w USA w 2016 roku, ujawnił, że federalna ława przysięgłych oskarżyła 13 Rosjan oraz trzy firmy związane z Jewgienijem Prigożynem, bliskim współpracownikiem Władimira Putina, o ingerencję w amerykańskie procesy polityczne. Według Muellera Rosjanie udawali Amerykanów i zarządzali kontami w mediach społecznościowych takich jak Facebook, Twitter, YouTube i Instagram, koncentrując się w nich na stwarzających podziały tematach społecznych i politycznych.

Wiceszef rosyjskiej dyplomacji dodawał, że oświadczenia płynące z USA o możliwości rozszerzenia sankcji nałożonych na Rosję mają negatywny wpływ na stosunki między oboma krajami.

Każdego dnia słyszymy groźby i różnego rodzaju insynuacje, próby obwiniania Rosji i rosyjskich obywateli o jakąś działalność, która nie podoba się stronie amerykańskiej – mówił. Zdaniem Riabkowa działania amerykańskich władz są skoordynowane z rosyjskim kalendarzem politycznym. – Paradoksalnie Amerykanie podejmują kroki, które mają na celu mieszanie się w nasze wewnętrzne sprawy i nasilanie napięć w stosunkach w przededniu wyborów prezydenta Rosji. – uważa wiceszef rosyjskiego resortu spraw zagranicznych.

Riabkow ujawnił także, że strona rosyjska jest w trakcie przygotowywania pozwu sądowego przeciwko USA w sprawie przejętych rosyjskich placówek dyplomatycznych, które Moskwa uznaje za swoją własność.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

PRZECZYTAJ: Rosja oskarżyła USA o profanację flagi na konsulacie w San Francisco

Kresy.pl / TASS
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz