Dziennikarz Tomasz Terlikowski odniósł się do inicjatywy żydowskich organizacji w USA, wzywającej Biały Dom do zerwania stosunków z Polską do czasu odrzucenia ustawy o IPN.

Przypomnijmy, że żydowskie organizacje w USA zaczęły zbieranie podpisów pod petycją, która wzywa administrację Donalda Trumpa do zerwania stosunków z Polską.

Na stronie internetowej neverdeny.org czytamy: „W imię 6 milionów Żydów, Stany Zjednoczone muszą zerwać stosunki z Polską natychmiast!”

Umieszczono również specjalny film wideo, który, jak informuje Onet, „jest już rozpowszechniany w USA i innych krajach. Młodzi amerykańscy Żydzi mówią na nim, że „za to, co za chwilę powiem, mogę pójść do więzienia”, po czym mówią „Polski Holocaust” i żądają unieważnienia ustawy oraz zawieszenia stosunków z Polską przez rząd amerykański do czasu, aż ustawa przestanie obowiązywać.”

Na stronie widnieje logo Ruderman Family Foundation, organizacji filantropijnej, która działa na rzecz lepszej integracji osób niepełnosprawnych do społeczeństwa oraz na rzecz wzmocnienia relacji izraelsko-amerykańskich. Przesem fundacji jest Jay Ruderman, były kapitan Israel Defense Force, pracownik American Israel Public Affairs Committee (AIPAC) oraz wiceszef działu ds. międzynarodowych Ligii Antydefamacyjnej.

Tomasz Terlikowski w następujący sposób zareagował na film umieszczony na stronie neverdeny.org.

Wyjątkowo paskudny film amerykańskiej fundacji pokazuje boleśnie, że nie o Izrael, o Holokaust i o prawdę w wojnie z PL chodzi, ale o to, by nas pozbawić sojuszników. Nie Izrael i nie Ukraina są więc napastnikami. To Putin prowadzi profesjonalną walkę z wolnymi narodami.

Kresy.pl / Twitter
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

14 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  zefir :

  To chore,to obłędnie rusofobiczne-jak można z komentowanego tekstu tak bzdurne wnioski wzefiryciągać.Zwrócę tylko uwagę na fakt iż Żydom amerykańskim chodzi wyłącznie o skasowanie znowelizowanej ustawy o IPN.W ultimatum do Stanów Zjednoczonych wyrażnie zaznaczają „do czasu odrzucenia ustawy o IPN.”Nadrzędnym celem żydostwa,tak amerykańskiego,jak izraelskiego jest dorwanie się do polskich kamienic,lub równoważnej kasy za tzw mienie bez spadkowe,w czym ustawa o IPN im przeszkadza.W tej burzy medialnej izraelski,oraz ukraiński antypolonizm aż tryska.To nie przyjaciele,lecz Polski wrogowie.Sama Rosja,nawet Niemcy mogą okazać się przyjacielem Polski gdy USA przegną pałę na rzecz Ukrainy oraz Izraela.

  • Avatar
   Gaetano :

   @zefir Rosja nie musi się okazać przyjacielem, sojusznikiem, itp, bo nie na tym rzecz polega. Ale może i powinna ułożyć sobie z nami jak najlepsze stosunki, co ze strony polskojęzycznych szkodników raczej nie wchodzi w rachubę. To byłby jeden z głównych „gwoździ do trumny” kraju-bankruta, żartu historii.

    • Avatar
     Gaetano :

     @zefir Tak. Poza tym, jak to powiedział Richelieu: „Boże, strzeż mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam”. A te szumowiny metodycznie i natrętnie chcą nam zafundować ussmańskich przyjaciół plus ta stepowa zaraza zza wsch-płd. granicy…Doczekać czasów, kiedy ta zdrada się skończy.

 2. Avatar
  Gaetano :

  Gdzież tam mogło zabraknąć tego kretyna w chórze rusofobicznych psycholi. Wiele wydarzeń, typu wybory w Holandii, Niemczech, USA, poprzez trzęsienie ziemi w Japonii do epidemii grypy, topienia lodowców i nowelizacji ustawy o IPN łączy, jak powszechnie wiadomo, osoba Putina. Teraz do jego zasług można zaliczyć i akcję żydów w usa. Tak, chyba nikt nie wątpi, że to robota jego agentury.
  Takie mendy bedą kąsać putinowskimi „argumentami” na zawołanie w kompulsywnym przeświadczeniu, że opinia publ. łyknie to bzdety od razu.

 3. UPAdlina
  UPAdlina :

  Głupota tego typu debili polega na tym, że nawet nie zdają sobie sprawy, iż takimi tekstami obwiniającymi Putina o najbardziej absurdalne rzeczy tylko się ośmieszają i to wszystko, co osiągają tą banderowską retoryką. No ale środowiska pro-banderowskie nie grzeszą „lotnością” umysłową, co powszechnie wiadomo.

 4. Avatar
  mapa1 :

  Kolejny szkodnik, który nie chce widzieć faktów. Piszę szkodnik, bo te ciągłe szczucie na Rosję i straszenie Putinem jest niczym więcej, niż odwracaniem uwagi Polaków od rzeczywistych zagrożeń.
  A jeśli chodzi o straszenie, że się Amerykanie od Polski odwrócą, to wystarczy jedna prosta konstatacja, oni nie zgodzą się na wypuszczenie Polski ze swojej strefy wpływów. My ich o nic nie musimy prosić, bo to jest w ich interesie mieć państwo, które oddziela Rosję od coraz bardziej uniezależniających się Niemiec.

 5. RAFALXJXJXJ
  RAFALXJXJXJ :

  Baju ,baju . Żydzi działają na wielu fortepianach jednocześnie sa za a nawet przeciw jak Lejba Kohne tw.Bolek. Oni graja a my placimy swoja reputacją , ziemią, silą robocza ,przyszłością Ojczyzny. Terlikowski jest koniem trojańskim w Kościele ,że przypomne jego atak na jedynego polskiego kandydata na prymasowską tiare – arcybiskupa Stanisława Wielgusa . Te jego wywody w TVPPO i TVN spowodowały powolanie innej osoby .
  Kogo naprawde on reprezentuje ,na pewno nie Rosjan i Polaków raczej żydów i Niemców.