Rosja: pożar obiektu wojskowego i uszkodzony most na obszarach graniczących z Ukrainą [+FOTO]

Władze rosyjskich obwodów graniczących z Ukrainą poinformowały w niedzielę o uszkodzeniu mostu kolejowego w wyniku dywersji oraz pożarze obiektu wojskowego.

Jak podaje Interfax, gubernator obwodu kurskiego w Rosji Roman Starowojt poinformował o częściowym zawaleniu się mostu kolejowego między miejscowościami Sudża a Sosnowyj Bor. Uszkodzenie odkryto w niedzielę około godziny 11:20 czasu miejscowego.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

2804.49 PLN    (12.74%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Później w niedzielę Starowojt przekazał, iż ustalono, że uszkodzenie mostu było wynikiem dywersji. W związku z tym sprawą zajęły się organy śledcze. W wyniku incydentu nikt nie ucierpiał.

Rosyjskie koleje twierdzą, że uszkodzenie mostu nie wpłynęło na ruch pociągów. Jednak na zdjęciach z miejsca zdarzenia widać poważne uszkodzenia mostu.

Rejon, na którym doszło do dywersji, graniczy z Ukrainą.

1 maja na terenie graniczącego z Ukrainą innego rosyjskiego obwodu – biełgorodzkiego – doszło do pożaru obiektu wojskowego. Potwierdził to gubernator Wiaczesław Gładkow. Chodzi o obiekt położony na granicy rejonów borisowskiego i biełgorodzkiego oraz okręgu jakowlewskiego.

Według niego w wyniku pożaru niegroźnie ucierpiał jeden z okolicznych mieszkańców. Gładkow poinformował też, że na miejscu pracują służby Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych. Później gubernator przekazał, że w wyniku pożaru uszkodzonych zostało siedem okolicznych domów.

W sieci pojawiły się nagrania sugerujące, że w wyniku pożaru dochodzi do eksplozji amunicji. Według świadków słychać je z odległości kilku kilometrów.

Rosyjskie władze nie podały dotychczas, co jest przyczyną pożaru.

Do 10 maja na terenie obwodu biełgorodzkiego obowiązuje żółty stopień zagrożenia terrorystycznego, a na terenie obwodu kurskiego – do 11 maja. W ostatnich tygodniach regularnie pojawiają się kolejne informacje o eksplozjach i ostrzale na tym terenie. Rosjanie twierdzą, że to ataki ze strony Ukrainy.

CZYTAJ TAKŻE: Pożar składu amunicji koło Biełgorodu w Rosji. Słyszano głośne eksplozje [+VIDEO/+FOTO]

Kresy.pl / Interfax / Ukraińska Prawda

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz