Putin: Pandemia cofa się

Prezydent Rosji Władimir Putin uznał, że druga fala pandemii koronawirusa w jego państwie zaczęła opadać.

Jak stwierdził przywódca „liczba przypadków spada. Liczba osób, które dzięki Bogu wyzdrowiały, stale przewyższa liczbę tych, którzy ostatnio zachorowali” – zacytowała agencja informacyjna RIA Nowosti. W ten sposób Putin skomentował ostatnie dobowe wskaźniki nowych zakażeń i osób wypisanych z jednostek ochrony zdrowia po przebyciu COVID-19.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1741.62 PLN    (7.91%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Rosyjski prezydent odnosił się też do przebiegu pandemii koronawirusa SARS CoV-2 w innych państwach – „w porównaniu z innymi krajami. Na sto tysięcy mieszkańców mamy około 12 chorych. To czterokrotnie mniej niż w wielu krajach europejskich”.

Putin zapewnił, że produkcja rosyjskich szczepionek przeciwko koronawirusowi przebiega nawet szybciej niż planowano. Natomiast znacznie wolniej  przebiega wykonywanie szczepień. Dotychczas zaszczepiono przeciwko COVID-19 około dwóch milionów Rosjan. Rosyjski prezydent przypomniał, że w czasie zeszłorocznej kampanii przeciwko grypie udało się zaszczepić 68 mln Rosjan.

Jak poinformowaliśmy na naszym portalu w środę odnotowano w Rosji najniższy dobowy poziom nowych zakażeń koronawirusem od końca października.

Od początku pandemii w Rosji zaraziło się 3,774 mln osób. Rosja zajmuje pod tym względem czwarte miejsce na świecie po USA, Indiach i Brazylii. Zmarło w tym kraju ponad 71 tys. nosicieli koronawirusa co daje Rosje ósme miejsce na świecie.

Rosjanie wyprodukowali łącznie trzy szczepionki na koronawirusa z czego najszerzej stosowaną jest Sputnik V. Do masowych szczepień używa się tego preparatu od grudnia.

ria.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz