Funkcjonariusze policji mieli wkroczyć do mieszkania opozycyjnego radnego Petersburga Maksima Rieznika.

Informację o przeszukaniu w mieszkaniu Rieznika podał w czwartek portal monitorujący działania rosyjskich służb bezpieczeństwa OWD-Info. Według niego funkcjonariusze wkroczyli nie tyko do mieszkania radnego Petersburga, ale także na jego daczę oraz do mieszkania jego matki.

“Formalna przyczyna działań śledczych na razie nie jest znana” – Rieznik napisał na swoim kanale na Telegramie. Jego informacje potwierdziła znajoma polityka Olga Gałkina – “Przeszukanie właśnie zakończyło się u niego w mieszkaniu, gdzie przebywa jego małżonka. Policjanci nie krępowali się tym, że żona Maksima Lwowicza jest teraz na zwolnieniu lekarskim, ma COVID-19” – powiedziała w rozmowie z dziennikarzem.

Rieznik twierdził wcześniej, że otrzymał pogróżki. 21 kwietnia nieznani mężczyźni mieli podejść do niego i zażądać krytyki akcji protestacyjnych urządzanych przez zwolenników Aleksieja Nawalnego. Grozili mu przy tym śledztwem z paragrafu o przestępstwach narkotykowych. Krewny polityka Iwan Dorofiejew znajduje się w areszcie i toczy się wobec niego właśnie tego rodzaju śledztwo.

Makism Rieznikow jest opozycyjnym radnym Peterburga wywodzącym się z Partii Wzrostu. Był już zatrzymywany przez policję w czasie publicznych akcji takich jak manifestacje czy Forum “Municypalna Rosja”, jakie odbywało się w marcu.

Czytaj także: Rosyjskie protesty – nie rewolucja lecz erozja

ovdinfo.org/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply