W Krasnojarsku na terenie zakładów „Krasmasz” należących do rosyjskiego koncernu „Roskosmos” wybuchł wielki pożar – podała w piątek agencja TASS. Rosyjskie władze zapewniają, że płonie magazyn lodówek a budynkom, w których produkuje się rakiety Sarmat i Siniewa, nic nie zagraża.

W gaszeniu pożaru, który objął powierzchnię 24 tys. metrów kwadratowych, bierze udział 120 strażaków i 33 wozy pożarnicze. Według władz zapalił się dach magazynu lodówek należącego do firmy „Birius”, która wynajmuje część terenu od „Krasmasza”. W magazynie znajdowało się 50 tys. lodówek.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1311 PLN    (5.95%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W trakcie pożaru doszło do zawalenia się 2,5 tys. metrów kwadratowych dachu.

Rosyjskie ministerstwo spraw nadzwyczajnych oświadczyło, że nie ma zagrożenia przerzucenia się ognia na inne budynki. Obiekty, w których odbywa się produkcja zbrojeniowa, mają znajdować się w znacznej odległości od płonącego składu.

Pożarowi nadano czwarty, najwyższy stopień trudności. Nie ma doniesień o poszkodowanych – pracownicy zakładu zostali ewakuowani. Przyczyny pożaru jeszcze nie ustalono.

Jak podaje TASS, „Krasmasz” (Krasnojarski Zakład Budowy Maszyn) został założony w 1932 roku. Zakład produkuje rakiety balistyczne dla łodzi podwodnych oraz bazowe moduły bloków rakiet nośnych „Zenit” i „Proton”.

CZYTAJ TAKŻE: Rosja: kilkadziesiąt osób zginęło w pożarze galerii handlowej [+VIDEO+FOTO]

Kresy.pl / TASS / RIA

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz