Moskiewska komisja ds. nazewnictwa obiektów zajmie się propozycją nazwania placu w pobliżu ambasady USA w Moskwie “Placem Obrońców Donbasu”.

Jak podała w środę agencja Interfax, powołując się na szefa moskiewskiego departamentu dziedzictwa kulturowego Aleksieja Jemelianowa, w Moskwie pojawiła się propozycja nadania placowi przy ambasadzie USA imienia “Obrońców Donbasu”.

„Komisja zaakceptowała wniosek o nazwanie terytorium i rozpatrzy ją jak najszybciej. Jeśli decyzja w tej sprawie będzie pozytywna, plac, położony w historycznej dzielnicy Moskwy, będzie miał nową nazwę” – powiedział Jemeljanow Interfaxowi.

Według niego chodzi o obszar znajdujący się przy skrzyżowaniu ulic Bolszoj Diewiatinskij Pierieułok i Koniuszkowskiej, który obecnie nie posiada własnej nazwy.

„To pozwoli ambasadzie USA uzyskać nowy punkt adresowy – jej budynki będą znajdować się na Placu Obrońców Donbasu” – powiedział Jemelianow.

Urzędnik nie ujawnił, kto wystąpił z wnioskiem o nadanie placowi takiej nazwy.

Obecnie ambasada USA w Moskwie mieści się pod adresem Bolszoj Diewiatinskij Pierieułok 8.

Przypomnijmy, że w 2018 roku władze Waszyngtonu nadały imię Borysa Niemcowa placowi naprzeciw ambasady Rosji w USA. Zmianę nazwy przeprowadzono w trzecią rocznicę zabicia tego polityka, znanego z ostrej krytyki Kremla. Przemianowanie placu nie spowodowało jednak zmiany adresu pocztowego ambasady Rosji. Na podobny krok w 2020 roku zdecydowały się władze stolicy Czech, nadając imię Niemcowa placowi przy ambasadzie Rosji. Aby korespondencja nie przychodziła pod ten adres, ambasada zmieniła adres do doręczeń pocztowych. Rosjanie wybrali do tego celu swój konsulat w Pradze, mieszczący się przy innej ulicy.

Kresy.pl / Interfax

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply