Według premiera Armenii Nikola Paszyniana sytuacja w związku z epidemią koronawirusa w Armenii wciąż się pogarsza i grozi „włoskim scenariuszem”.

Jak podaje agencja Interfax, Paszynian powiedział na piątkowym briefingu, iż biorąc pod uwagę liczbę zarażonych na milion mieszkańców, Armenia przekroczyła już wskaźniki Iranu i Francji, dogoniła Rosję i przy dalszym utrzymywaniu takiego tempa, osiągnie wskaźnik Włoch.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5170.41 PLN    (23.5%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Według niego przyczyną rozprzestrzeniania się wirusa jest nieprzestrzeganie standardów przeciwepidemicznych. „Konieczne jest noszenie masek i zachowywanie dystansu społecznego” – mówił premier Armenii.

Na dzień 29 maja liczba potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19 w Armenii osiągnęła 8 676. W ciągu ostatniej doby wykryto zarażenie u 460 osób; zmarło kolejnych ośmiu pacjentów. Łączna liczba zgonów osób zarażonych koronawirusem w 3-milionowej Armenii osiągnęła 165. Spośród nich 120 osób zmarło bezpośrednio z powodu koronawirusa, kolejne 45 zarażonych osób zmarło „z innych powodów”. Do tej pory wyzdrowiało 3,3 tys. osób.

Jak pisze Interfax, do 13 czerwca w Armenii obowiązuje stan nadzwyczajny wprowadzony 16 marca, przy czym zniesiono już wszelkie ograniczenia dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej. Pracują wszystkie przedsiębiorstwa oraz transport publiczny. Ograniczenia dotyczą tylko instytucji edukacyjnych.

Zgodnie z decyzją parlamentu Armenii za nieprzestrzeganie obowiązku noszenia maseczki grozi grzywna w wysokości 10 tys. dramów (około 20 dolarów USA).

Kilka dni temu Paszynian powiedział, że sytuacja z koronawirusem jest trudna i że Armenia stanęła w obliczu drugiej fali koronawirusa.

CZYTAJ TAKŻE: W Armenii będzie można skonfiskować mienie bez wyroku sądowego

Kresy.pl / Interfax

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz