Obie strony konfliktu w Górskim Karabachu poinformowały o kontynuowaniu działań wojennych.

Jak podaje rosyjska agencja Interfax, rzeczniczka prasowa ministerstwa obrony Armenii Szuszan Stepanian poinformowała, że nocą w strefie konfliktu toczono walki z różnym nasileniem. „Od wczesnego ranka wróg wznowił działania ofensywne, używając artylerii, pojazdów opancerzonych i ciężkiego systemu rakietowego TOS” – napisała Stepanian na Facebooku.

Według rzeczniczki siły armeńskie w odpowiedzi zadały przeciwnikowi „liczne straty w ludziach i sprzęcie”.

W poniedziałek ministerstwo obrony nieuznawanej Republiki Górskiego Karabachu podało, że przez całą noc trwały intensywne działania wojenne na północnym, północno-wschodnim i południowym kierunku linii frontu. W wyniku kontrofensywy siły armeńskie miały odzyskać szereg utraconych wcześniej pozycji zadając przeciwnikowi „znaczące straty w ludziach i sprzęcie wojskowym”.

Ministerstwo obrony Azerbejdżanu oświadczyło, że nad ranem 28 września armeńskie siły zbrojne rozpoczęły ostrzał azerbejdżańskiego miasta Terter. Podano także, że zniszczono dwa armeńskie czołgi. W poniedziałek rano resort poinformował także o zajęciu przez siły Azerbejdżanu strategicznych wzgórz wokół wsi Tałysz w Górskim Karabachu.

W nocy ministerstwo obrony Azerbejdżanu oszacowało straty Armenii od początku zaostrzenia konfliktu na 550 zabitych. W Erywaniu stwierdzono, że liczba ta „nie odpowiada rzeczywistości”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

27 września Azerbejdżan oskarżył Armenię o intensywne ostrzeliwanie pozycji azerbejdżańskiej armii. Z kolei Armenia poinformowała o ofensywie azerbejdżańskich sił zbrojnych w Górskim Karabachu i ostrzale miejscowości w tej republice, w tym jej stolicy – Stepanakertu. Obie strony poinformowały o zabitych i rannych, w tym wśród ludności cywilnej. Władze Armenii wprowadziły stan wojenny i zapowiedziały mobilizację rezerwistów. Azerbejdżan także zdecydował się na wprowadzenie stanu wojennego w całym kraju.

CZYTAJ TAKŻE: Papież Franciszek wzywa do przystąpienia do negocjacji między Armenią a Azerbejdżanem

Kresy.pl / Interfax / TASS
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz