Rząd Angeli Merkel zadecydował, że wobec szybkiego narastania liczby zarażonych w Niemczech wprowadzona zostanie kwarantanna generalna z blokadą handlu.

W Niemczech gwałtownie narasta liczba ludzi zakażonych koronawirusem SARS CoV-2. Według danych z soboty przytoczonych przez portal Deutsche Welle w ciągu jednej doby odnotowano w Niemczech 28 438 nowych zarażonych. W piątek odnotowano rekordową liczbę dobową nowych zakażeń na poziomie 29 875. Tym samym liczba wszystkich zakażeń w tym państwie przekroczyła już 1,320 mln. W sobotę odnotowano też 496 zgonów nosicieli koronawirusa. Dzień wcześniej było ich 598.

W związku z tym szefowie władz regionalnych podjęli rozmowy z kanclerz Angelą Merkel na temat środków zapobieżenia dalszemu pogorszeniu się sytuacji epidemiologicznej. Szefowa rządu zdecydowała się w niedzielę na wprowadzenie generalnej kwarantanny na podobieństwo tej jaka została ustanowiona w czasie pierwszej, wiosennej fali pandemii.

Nowe ograniczenia wejdą w życie w środę. Oznaczają one zamknięcie większości punktów handlowych do 10 stycznia. Całkowicie zamknięte zostaną także szkoły. W czasie kwarantanny obowiązywać będzie także zakaz gromadzenia się w domach więcej niż pięciu osób powyżej 14 roku życia z nie więcej niż dwóch gospodarstw domowych.

Pisząc o debatach na temat pandemii jakie toczą się w ramach niemieckich władz DW twierdzi, że o ile Merkel czy jej zastępca Olaf Scholz skłonni są zaostrzać ograniczenia przeciwepidemiczne, szefowie władz regionalnych próbują powstrzymać ich dążenia, a nawet proponują łagodzenie niektórych ograniczeń.

Decyzja rządu może wywołać kolejne protesty uliczne. Dużo łagodniejsze środki przeciwepidemiczne od września wywołują tego rodzaju manifestacje.

dw.com/kresy.pl

 

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply