Niemcy sprzeciwiają się sankcjom wobec Rosji

Ponad połowa Niemców opowiedziała się w sondażu za zniesieniem sankcji Unii Europejskiej wobec Rosji. Niemcy bardziej ufają Władimirowi Putinowi niż Donaldowi Trumpowi.

Wyniki sondażu Yougov przeprowadzonego na zlecenie niemieckiej agencji inforamcyjnej DPA pokazują, że aż 53 proc. Niemców opowiada się za zniesieniem sankcji Unii Europejskiej wobec Rosji, jak podał we wtorek portal Forsal. Tylko 23 proc. respondentów opowiedziało się za utrzymaniem represaliów, które UE zastosowała wobec Moskwy po tym gdy Rosjanie anektowali w 2014 r. Krym i wsparli zbrojnie donbaskich separatystów. 24 proc. Niemców nie miało zdania w tej kwestii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Forsal zwraca uwagę, że szczególnie niskie poparcie dla sankcji wobec Rosji odnotowano w regionach wchodzących niegdyś w skład Niemieckiej Republiki Demokratycznej W Saksonii-Anhalt poparcie to wyniosło tylko 8 proc., w Brandenburgii – 11 proc., w Saksonii – 12 proc., w Meklemburgii-Pomorzu Przednim – 18 proc. a w Turyngii – odpowiednio 21 proc.

To kolejny przykład znacznych różnic w poglądach politycznych między mieszkańcami Niemiec Zachodnich i dawnych terenów NRD. Kolejne sondaże wskazują bowiem, że najpopularniejszą partią w Niemczech wschodnich jest eurosceptyczna, antyimigracyjna i opowiadająca się za współpracą z Rosją Alternatywa dla Niemiec (AfD), izolowana przez pozostałe niemieckie stronnictwa.

Choć według sondażu 40 proc. badanych Niemców uznaje, że Rosja może być zagrożeniem dla ich państwa to 23 proc. z nich ufa rosyjskiemu prezydentowi Władimirowi Putinowi. W przypadku prezydenta USA Donalda Trumpa zufanie wyraziło tylko 6 proc. respodentnów.

forsal.com/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz