Badania wykonane w mieście Gangelt w Nadrenii Północnej-Westfalii sugerują, że w całych Niemczech może być nawet 10 razy więcej zarażonych koronawirusem, niż podają oficjalne statystyki – uważają naukowcy z Bonn.

Jak podał Guardian, w poniedziałek naukowcy z Uniwersytetu w Bonn ogłosili wstępne wyniki badań próbki populacji miasta Gangelt w powiecie Heinsberg w Nadrenii Północnej-Westfalii. Jest to miejscowość, gdzie liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa jest jedną z najwyższych w Niemczech. Badacze doszli do wniosku, na podstawie testów losowej próbki 919 mieszkańców miasta, że około 15 proc. jego populacji zostało zarażone koronawirusem a rzeczywista śmiertelność wyniosła 0,37 proc.

Około jedna piąta zarażonych nie wykazywała żadnych objawów – stwierdzili naukowcy z Bonn podkreślając znaczenie dystansu fizycznego i podstawowej higieny dla unikania zarażeń. Jak podkreślał Martin Exner, kierownik instytutu higieny i zdrowia publicznego Uniwersytetu w Bonn oraz współautor badania, każda osoba wyglądająca na zdrową, z którą się spotykamy, może nieświadomie przenosić wirusa.

Jak pisze Guardian, po dokonaniu ekstrapolacji wyników z Gangelt na całe Niemcy naukowcy stwierdzili, że w całym państwie zarażonych może być około 1,8 mln osób a nie około 160 tys., jak wynika z oficjalnych statystyk.

CZYTAJ TAKŻE: Niemcy rozpoczynają testowanie szczepionki przeciw koronawirusowi

Kresy.pl / Guardian

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply