Nigel Farage, lider Partii Brexitu, w czasie prowadzenia kampanii wyborczej został obrzucony pojemnikiem z napojem. Sprawca został zatrzymany.

Nigel Farage, niegdysiejszy twórca sukcesu Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP), obecnie przewodzący Partii Brexitu mającej szanse na zwycięstwo w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego, został zaatakowany w czasie spotkania z wyborcami w mieście Newcastle. Został obrzucony pojemnikiem z koktajlem mlecznym. Sprawca został aresztowany. To 32-letni Paul Crowther.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Crowther powiedział, że nie planował ataku – „Nie wiedziałem, że będzie w mieście. Uznałem, że to może być moja jedyna szansa” – słowa napastnika cytuje dziennik „Rzeczpospolita”. Crowther uznał, że ma „prawo protestować przeciwko takim ludziom” ze względu na „żółć i rasizm jakie wyrzuca z siebie Farage”.

Sam Farage napisał na Twitterze, że radykalizacja zwolenników Unii Europejskiej doprowadziła do tego, że nie można normalnie prowadzić kampanii wyborczej. O doprowadzenie do tego rodzaju radykalizacji oskarżył polityków głównego nurtu, którzy, jego zdaniem, nie chcą zrealizować referendalnej decyzji o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE.

Brytyjska Izba Gmin już trzykrotnie odrzucała umowę regulującą relacje kraju z Unią po Brexicie wynegocjowaną przez rząd Theresy May. Jednocześnie jednak jej deputowani nie akceptują opuszczenia UE bez żadnej umowy.

rp.pl/thesun.co.uk/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz