Francuski bank dyskryminuje narodowców

Teoretycznie żadna francuska firma nie ma prawa dyskryminować klientów ze względu na ich przekonania. W praktyce jest inaczej, szczególnie jeśli dotyczy to narodowców.

Bank Societe Generale „poprosił” kierownictwo Frontu Narodowego by zamknęło wszystkie rachunki bieżące i konta oszczędnościowe jakie partia w nim utrzymuje. „Prośba” została wystosowana mimo tego, że partia współpracowała z Societe Generale od 30 lat, jak informuje portal Nowy Dziennik Narodowy.

„Wygląda na to, że bank nie chce mieć z nami nic więcej wspólnego […] To prawdziwy skandal. Będziemy się opierać i walczyć, aby przezwyciężyć te prześladowania. Nasze relacje z bankami to jeden z największych skandali naszych czasów. Już w czasie wyborów szukaliśmy kredytów i wszystkie francuskie banki odmówiły udzielenia nam ich” – komentował rzecznik Frontu Narodowego, David Rachline w wywiadzie dla Radio Sud.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W czasie tegorocznych kampanii przez wyborami prezydenckimi i parlamentarnymi francuskie banki nie chciały udzielić narodowcom kredytów, jakie partie zwykle biorą na sfinansowanie swoich działań pijarowskich. W konsekwencji Front był zmuszony do skorzystania z oferty banków zagranicznych w tym rosyjskich. Stało się to zresztą przyczynkiem do krytyki FN, jako partii powiązanej z Kremlem.

„Pewna liczba instytucji finansowych ma trudności z demokracją i pluralizmem. Francuzi muszą wiedzieć, że demokracja jest w rękach banków i ludzi z wielkimi pieniędzmi” – podsumował wiceprezes partii Louis Aliot.

nowy.dzienniknarodowy.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz