Partia Brexitu, czyli nowe stronnictwo Nigela Farage’a, zdecydowanie zdystansowała inne brytyjskie siły polityczne w jednym z najnowszych sondaży.

Profil Europe Elects podający wyniki wyborów i sondaży z całej Unii Europejskiej, przedstawił wyniki najnowszego sondażu sympatii partyjnych Brytyjczyków, przeprowadzonego przez pracownię BMG. Zgodnie z nim zdecydowanie najsilniejszą partią w Wielkiej Brytanii jest Partia Brexitu, pod przewodnictwem Nigela Farage’a. Wybrało ją aż 35% respondentów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Na drugim miejscu znalazła się jedno z dwóch głównych, brytyjskich stronnictw – Partia Pracy. Chęć głosowania na nią wyraziło 18% badanych. To o 7 punktów procentowych mniej, niż skala poparcia laburzystów w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 r. Na trzecim miejscu znaleźli się znacznie wzmocnieni Liberalni Demokraci. Na prounijną partię chce głosować 17% respondentów, aż o 10 punktów procentowych więcej w porównaniu do jej wyniku wyborczego sprzed pięciu lat.

Tylko 12% pytanych Brytyjczyków poparło obecnie rządzącą Partię Konserwatywną. To aż o 12 punktów procentowych mniej w porównaniu do poprzednich wyborów. Zieloni mogą liczyć na poparcie 8% glosujących Brytyjczyków. W poprzednich wyborach otrzymali poparcie 7% głosujących. 4% respondentów wybrało natomiast nową, liberalną partię Change UK. Dawna partia Nigela Farage’a – Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) bez jego przywództwa przeszła na polityczny margines. W sondażu poparło ją zaledwie 2% respondentów.

Sondaż BMG został przeprowadzony w dniach 20-22 maja na próbie 1601 osób.

Czytaj także: Lider brytyjskich eurosceptyków zaatakowany przez przeciwnika [+VIDEO]

twitter.com/EuropeElects/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz