Największy stadion Bundesligi – Signal-Iduna-Park w Dortmundzie – zostanie częściowo przekształcony w centrum medyczne, które pomoże w walce z epidemią koronawirusa – podaje agencja AFP.

Klub piłkarski Borussia Dortmund ogłosił w piątek, że włączy się do walki z epidemią udostępniając służbom medycznym część swojego stadionu, który może pomieścić 81 tysięcy widzów. Zdaniem władz klubu techniczne, infrastrukturalne i przestrzenne położenie obiektu sprawia, że ​​jest to „idealne miejsce do pomocy osobom potencjalnie zainfekowanym”.

Północna trybuna stadionu zostanie przekształcona, we współpracy z lokalnym stowarzyszeniem medycznym, w przychodnię dla osób, które obawiają się, że zostały zarażone koronawirusem. Centrum zapewni badania kontrolne, wystawi receptę na leki, a nawet zaoferuje wstępne leczenie osób z rozpoznaniem COVID-19. Przychodnia będzie czynna codziennie od godziny 12 do 16.

Zdaniem Dirka Spelmeyera, szefa lokalnego stowarzyszenia lekarzy, medycy będą mieli na stadionie „optymalne warunki” do niesienia pomocy pacjentom. Spelmeyer podkreślał, że stadion odciąży inne wyspecjalizowane ośrodki leczenia koronawirusa w mieście.

AFP przypomniała, że Signal-Iduna-Park to drugi duży europejski stadion wykorzystywany do walki z koronawirusem. Wcześniej Real Madryt udostępnił swój stadion Santiago Bernabeu do przechowywania sprzętu medycznego.

CZYTAJ TAKŻE: Futbol w czasach epidemii

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / AFP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz