Węgierski parlament zdecydował o organizacji referendum dotyczącego ochrony dzieci przed wpływem propagandy LGBT.

Parlament Węgier głosami Fideszu przyjął we wtorek ustawę pozwalającą rządowi na rozpisanie referendum, w którym padną pytania o zakres ochrony dzieci przed seksualizacją.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

210 PLN    (0.95%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Portal Daily News Hungary podaje, że w referendum padną pytania o następującej treści:

– Czy popierasz prowadzenie w szkołach publicznych zajęć prezentujących tematykę orientacji seksualnej bez zgody ich rodziców?

– Czy popierasz przekazywanie dzieciom informacji o zabiegach zmiany płci?

– Czy popierasz pokazywanie dzieciom, bez żadnych restrykcji, treści medialnych o charakterze seksualnym, wpływających na ich rozwój?

– Czy jesteś za tym, żeby pokazywać dzieciom treści medialne przedstawiające zmianę płci?

Węgierska minister sprawiedliwości Judit Varga napisała na Facebooku: „Tylko wspólna wola może powstrzymać brutalne lobby LGBTQ i presję Brukseli, dlatego rząd zainicjował referendum w sprawie ochrony dzieci”. Varga zapowiedziała, że lobby LGBT zostanie zatrzymane „przy szkolnym ogrodzeniu”.

Polska Agencja Prasowa podaje, że krytycy dzisiejszej decyzji węgierskiego parlamentu wskazują, że referendum może odbyć się razem z zaplanowanymi na wiosnę przyszłego roku wyborami parlamentarnymi. Według rządu pozwoli to oszczędzić pieniądze, ale zdaniem krytyków Fidesz otrzyma w ten sposób finansowaną ze środków publicznych kampanię wyborczą.

Jak podawaliśmy, Viktor Orban ogłosił plany organizacji referendum w lipcu br. po tym, jak Komisja Europejska wszczęła procedurę naruszeniową przeciwko Węgrom w sprawie „dyskryminacji osób LGBT”. Chodziło o przyjętą ustawę zakazującą przekazywania nieletnim informacji o kwestiach LGBTQ.

Kresy.pl / dailynewshungary.com / polsatnews.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz