Na Węgrzech odbędzie się ogólnonarodowe referendum ws. ustawy zakazującej m.in. promocji homoseksualizmu w szkołach. Według premiera Viktora Orbana, w obliczu presji ze strony UE głos muszą wyrazić sami Węgrzy.

W środę premier Węgier Viktor Orban zamieścił w sieci wideo-oświadczenie, w którym zapowiedział przeprowadzenie ogólnonarodowego referendum w sprawie ustawy, dotyczącej ochrony osób do 18. roku życia przed pornografią, a także zakazującej promocji wśród dzieci i młodzieży homoseksualizmu, agendy LGBT czy zmiany płci w szkołach i w mediach. Nowe przepisy są mocno krytykowane m.in. przez Unię Europejską.

„W ostatnich tygodniach Bruksela jawnie zaatakowała Węgry w związku z ustawą o ochronie dzieci” – powiedział Orban. Dodał, że dzięki obowiązującym obecnie regulacjom, „seksualna propaganda” jest trzymana z daleka od przedszkoli, szkół, programów telewizyjnych i reklam, jednak UE żąda wprowadzenia poprawek.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„[Na Zachodzie – red.] aktywiści LGBTQ odwiedzają przedszkola i szkoły i prowadzą zajęcia z edukacji seksualnej. Oni chcą to robić również tu, na Węgrzech, to dlatego biurokraci w Brukseli grożą nam i inicjują procedurę naruszeniową. To znaczy, że nadużywają władzy” – zaznaczył węgierski premier. „Stawką jest przyszłość naszych dzieci, nie możemy iść na ustępstwa w tej sprawie”.

Przeczytaj: Komisja Europejska wszczęła procedurę naruszeniową przeciwko Węgrom i Polsce

Według Orbana, w obliczu tak silnej presji na Węgry, tylko wspólna wola narodu morze ochronić kraj. Stąd, węgierski rząd zdecydował o zainicjowaniu referendum. Miałyby znaleźć się w nim następujące pytania:

– Czy popierasz prowadzenie w publicznych placówkach edukacyjnych prezentacji, wprowadzających nieletnich w tematykę orientacji seksualnej bez zgody ich rodziców?

– Czy popierasz promowanie zabiegów zmiany płci dla nieletnich?

– Czy jesteś za tym, żeby zabiegi zmiany płci były dostępne dla nieletnich?

– Czy popierasz pokazywanie dzieciom, bez żadnych restrykcji, treści medialnych a charakterze seksualnym, mogących wpłynąć na ich rozwój?

– Czy jesteś za tym, żeby pokazywać nieletnim treści medialne przedstawiające zmianę płci?

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Orban poprosił Węgrów, żeby na te pytania odpowiedzieli „nie”, podobnie jak w referendum sprzed pięciu lat, dotyczącym kwestii forsowanego przez UE programu przymusowego osiedlania migrantów. „Już raz nam się udało, a razem uda nam się ponownie” – powiedział na zakończenie węgierski premier.

Zobacz też: Węgry nie wycofają się z ustawy wymierzonej w propagandę LGBT

Przeczytaj także: Tomaszewski: Polska i Węgry stoją na straży prawdziwych wartości europejskich wyrosłych z korzeni chrześcijańskich

abouthungary.hu / dailynewshungary.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz