Tylko od 20 lipca do Hiszpanii z Afryki przedostało się ponad 1100 nielegalnych imigrantów. To właśnie Hiszpania staje się głównym celem migracyjnego zalewu.

Zajmujący się monitorowaniem nielegalnej imigracji portal Custodela.club informuje w środę, że hiszpańska Straż Przybrzeżna podjęła z ponad 50 łodzi na Morzu Śródziemnym około 400 nielegalnych migrantów. Zostali oni przetransportowani do Hiszpanii. Migranci pochodzili z arabskich państwa Afryki Północnej, ale też państwa Afryki subsaharyjskiej.

Jak informuje portal od 20 lipca do Hiszpanii napłynęło z Afryki ponad 1100 nielegalnych imigrantów. W niedzielę morska służba ratownicza podjęła w okolicach Cieśniny Gibraltarskiej 447 imigrantów z 24 łodzi poinformował portal dziennika „El Pais”. W sobotę Hiszpanie podjęli 329 migrantów z 22 łodzi.

Od początku bieżącego roku do Hiszpanii przybyło drogą morską 18016 nielegalnych imigrantów, jak oblicza Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji (IOM). To więcej niż do Włoch, gdzie przypłynęło 17827 przybyszów z Afryki. Do Grecji przybyło od początku roku 14678 nielegalnych imigrantów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Hiszpania staje się główny szlakiem napływu nielegalnych imigrantów w związku ze zmianą polityki migracyjnej jakiej dokonał nowy rząd Włoch tworzony przez Ruch 5 Gwiazd i prawicą Ligę. Wywodzący się z tej drugiej partii minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini zapowiedział wkrótce po objęciu stanowiska, że Włochy nie będą wpuszczać do swoich portów kolejnych statków organizacji pozarządowych z migrantami. W tym czasie Włochy odmówiły wpuszczenia statku „Aquarius” organizacji SOS Mediterranee ze 629 migrantami na pokładzie i wezwały Maltę do jego przyjęcia. Jednak Malta również nie chce przyjąć migrantów. Ostatecznie statek odpłynął do Hiszpanii. Od tego czasu, Włochy konsekwentnie starają się realizować realizować zapowiedzi szefa MSW, a Hiszpania otworzyła granice przez nielegalnymi imigrantami.

Czytaj także: Włochy nie wpuszczą kolejnego statku NGO z imigrantami

custodela.club/elpais.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Jeżeli Hiszpanie,Włosi,czy Grecy tak ochoczo przyjmują tzw nielegalnych imigrantów z Afryki,to przecież ich suwerenne prawo.Problem powstaje wtedy gdy władze tych państw jęczą,że władze innych państw członkowskich nie godzą się na przejmowanie od nich imigrantów,powołując się na debilne,lewackie kulturowo biurokratów brukselskich bezprawne regulacje.Z suwerennym państwem jest tak,że może ono nielegalnych imigrantów nie przyjąć na swe terytorium.Jeżeli wszystkie śródziemnomorskie państwa członkowskie ze swej suwerenności skorzystają i imigrantów wbrew swej woli na swe terytorium nie przyjmą,to inwazja najeżdżców na Europę zniknie.Obrona przed afrykańskimi i azjatyckimi najeżdżcami będzie skuteczna tylko wtedy,gdy państwa członkowskie UE pozbędą się fałszywych i obezwładniająch skrupułów którym na imię prawa człowieka,po lewacku rozumianych