Polscy strażacy, którzy w Szwecji pomagają gasić pożary lasów, szykują się już do powrotu do Polski.

Jak podało w środę RMF FM, trwa opracowywanie planu przetransportowania sprzętu i załogi do Polski. Zamiast wracać tą samą drogą, którą przebyli z Malmoe do Sver, mogą wybrać inną trasę, krótszą o kilkaset kilometrów.

Opracowywanie planu powrotu zakończy się w czwartek. Jeszcze do piątku Polacy będą brać udział w działaniach w terenie. „Nie wyjedziemy wcześniej, niż w sobotę rano” – powiedział RMF FM dowódca polskiej grupy mł. brygadier Michał Langner.

Weekend to najlepszy termin na transport ekipy promem z Trelleborga do Świnoujścia, ponieważ w tygodniu odbywa się regularny ruch ciężarowy i wszystkie 44 pojazdy strażackie nie zmieszczą się na jeden prom.

W gaszeniu pożarów w Szwecji pomogła zmiana pogody. Po fali upałów przyszły deszcze, co sprawiło, że strażakom udało się opanować sytuację.

Jak pisze RMF FM, do wyjazdu ze Szwecji szykują się także ratownicy z innych krajów.

Polska wysłała dwa zespoły modułowe Straży Pożarnej do Szwecji, która poprosiła o zagraniczną pomoc. 139 Polaków mających do dyspozycji 44 wozy ratowniczo-gaśnicze przybyło w 23. lipca do miejscowości Sveg, która stała się bazą polskiej ekipy. Media obiegły nagrania z przejazdu polskich strażaków przez Szwecję. Na filmach widać tłumy ludzi stojących na trasie przejazdu i pozdrawiających Polaków. Polskich kolegów po fachu witali także szwedzcy strażacy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Duda: Polska wyśle swoich strażaków do Grecji

Kresy.pl / RMF FM

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz