Premier Izraela Binjamin Netanjahu podczas wizyty w tajnym izraelskim ośrodku nuklearnym na pustyni Negew użył słów, które są interpretowane jako zawoalowana groźba ataku nuklearnego Izraela na Iran.

Netanjahu uczestniczył w środę w uroczystości nadania imienia Szymona Peresa centrum badań jądrowych w pobliżu miejscowości Dimona na pustyni Negew. Jak podaje służba prasowa szefa izraelskiego rządu, w swoim przemówieniu zagroził on wrogom Izraela zniszczeniem, w przypadku gdyby podjęli próbę unicestwienia tego kraju.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3956.49 PLN    (17.98%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Ci, którzy grożą nam starciem z powierzchni ziemi, wystawiają się na podobne niebezpieczeństwo, a w żadnym wypadku nie osiągną swojego celu. – cytuje słowa Netanjahu Reuters. Agencja uznała, że premier Izraela kierował swoje słowa w stronę Iranu, który „od Rewolucji Islamskiej z 1979 roku nawołuje do zniszczenia Izraela”. Ma to być także nieoficjalna sugestia, że Izrael posiada broń atomową, ponieważ wypowiedź padła w ośrodku badań jądrowych.

PRZECZYTAJ: Dziennikarz CNN zapytał Netanjahu o izraelską broń nuklearną [+VIDEO]

Portal gazety „Rzeczpospolita” napisał, że w ten sposób Netanjahu „po raz pierwszy ostrzegł przed możliwością użycia broni jądrowej wobec Iranu”.

Jak pisaliśmy, w maju br. Netanjahu zapowiedział, że jest zdeterminowany „do zatrzymania agresji Iranu, nawet nawet jeśli oznaczałoby to konflikt zbrojny”. Szef izraelskiego rządu twierdził, że Iran dostarcza do Syrii zaawansowane systemy uzbrojenia, aby zaatakować Izrael.

Przypomnijmy, że zdaniem Erica Margolisa, dziennikarza specjalizującego się w Bliskim Wschodzie, Pentagon planuje intensywną wojnę powietrzną z Iranem, do której mogą dołączyć Izrael i Arabia Saudyjska. Plan przewiduje ponad 2300 nalotów na irańskie cele strategiczne: lotniska i bazy morskie, uzbrojenie i ropę naftową, składy ropy i lubrykantów, węzły telekomunikacyjne, radary, fabryki, kwatery wojskowe, porty, roboty wodne, lotniska, bazy rakietowe i jednostki Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej.

Kresy.pl / Reuters / rp.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Willgraf
    Willgraf :

    ten żydowski śmieć powinien być ścigany jak największy zbrodniarz świata, a Rosja powinna ujawnić wszelkie działanie tajnych służb Izraela na Świecie, mam nadziej n ze Chiny rozwiązania finansowo problem Izraela raz na zawsze ..a Rosja dokończy go militarnie …JUŻ WYSTARCZY tej Wojny made in Syjoniści !