Benjamin Netanjahu, premier Izraela, podczas niedzielnego posiedzenia rządu zapowiedział, że jest zdeterminowany „do zatrzymania agresji Iranu, nawet nawet jeśli oznaczałoby to konflikt zbrojny”.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu miał powiedzieć na rozpoczęciu posiedzenia rządu: Jesteśmy zdeterminowani, aby powstrzymać agresję Iranu przeciwko nam, nawet jeśli oznaczałoby to (zbrojny) konflikt. Lepiej teraz niż później.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Szef izraelskiego rządu stwierdzi, że Iran dostarcza do Syrii zaawansowane systemy uzbrojenia, aby zaatakować nas (Izrael) na polu bitwy i na froncie wewnętrznym. Ostatnio miały miejsce dwa ataki przeprowadzone przez izraelskie lotnictwo na cele wojskowe w Syrii, gdzie uderzono w bazy, do których miał trafić irański sprzęt wojskowy.

ZOBACZ TAKŻE: Wilkerson: Izrael chce wciągnąć USA w wojnę z Iranem [+VIDEO]

Irańskie wojska obecne w Syrii są sojusznikami prezydenta Baszara el-Asada w toczącej się w tym kraju wojnie domowej. Izrael obawia się rosnącej obecności Iranu w Syrii i uważa je za zagrożenie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Nie chcemy eskalacji, ale jesteśmy gotowi na każdy scenariusz – powiedział w niedzielę premier Izraela, który tydzień temu oskarżył Iran o kontynuowanie w tajemnicy prac nad bronią atomową. Teheran odrzucił te oskarżenia stwierdzając, że Netanjahu jest „kłamcą”.

Premier Izraela wyliczał w niedzielę, że przez ostatnie miesiące Irańscy Strażnicy Rewolucji dostarczyli do Syrii zaawansowane systemy uzbrojenia, w tym drony, rakiety ziemia-ziemia i baterie artylerii przeciwlotniczej.

W środę Netanjahu ma w Moskwie ma odbyć spotkanie z Władimirem Putinem z którym będzie rozmawiać o „sytuacji w regionie”.

Wszystkie nasze spotkania są ważne, ale to w tym tygodniu będzie szczególnie ważne ze względu na działania podejmowane przez Iran zmierzające do stałej obecności wojskowej tego kraju w Syrii co jest krokiem przeciwko Izraelowi – powiedział Netanjahu.

Kresy.pl / rp.pl / reuters.com

Czytaj kolejny artykuł
5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jwu
    jwu :

    Zatrzymać agresję Iranu ??? A od kiedy to Iran najechał Izrael? Fakt w mediach głównego nurtu w Polsce,brak informacji o regularnym bombardowaniu baz irańskich w Syrii przez Izrael.Baz w których stacjonują wojska irańskie, będące sojusznikiem prezydenta Asada. Za to trafi przekaz w którym Nataniachu usprawiedliwi atak na Iran, obroną granic przed najazdem agresywnych hord perskich.A poza tym, kogo obchodzi gotowość Izraela ? Niech się Trump wypowie jak u nich z przygotowaniami ? Bo to nie Izrael będzie walczył w razie wojny.