Podczas wywiadu z izraelskim premierem Benjaminem Netanjahu 1 maja br., dziennikarz telewizji CNN Chris Cuomo pytał izraelskiego przywódcę o istnienie izraelskiej broni nuklearnej.

Cuomo w trakcie wywiadu, w którym omawiano ubiegłotygodniową prezentacją Netanjahu na temat rzekomego programu nuklearnego Iranu, w pewnym momencie zadał pytanie: „Czy Izrael ma zdolności nuklearne i broń nuklearną, tak czy nie?”. Netanjahu uchylił od jednoznacznej odpowiedzi, twierdząc, że Izrael jako pierwszy nie użyje broni nuklearnej na Bliskim Wschodzie.  Cuomo naciskał dalej: „To nie jest odpowiedź na to pytanie. Posiadacie je czy nie?”. Netanjahu odparł: „To najlepsza odpowiedź, jaką otrzymasz”.

Powszechnie uważa się, że Izrael posiada arsenał broni nuklearnej i z tego też powodu państwo to nigdy nie podpisało Układu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prof. Paul Pillar: Netanjahu tak naprawdę wzmocnił argument na rzecz JCPOA

Kresy.pl / CNN
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  Tutejszym :

  „Izrael jako pierwszy nie użyje broni nuklearnej na Bliskim Wschodzie.”
  Czyż potrzeba bardziej jednoznacznego potwierdzenia faktu posiadania tej broni?
  Izrael traktuje tą broń jako gwarancję istnienia państwa żydowskiego na tym terenie.
  Postulaty Arabów wpędzenia Żydów do morza i wyrżnięcia reszty sankcjonują ten fakt.
  Istnienie państwa Izrael jest gwarancją fizycznego bezpieczeństwa Żydów i naszego spokoju.