Przewodniczący głównej brytyjskiej partii opozycyjnej, Jeremy Corbyn stał się celem ostrej krytyki ze strony izraelskich polityków.

„Izraelski urzędnik bliski premiera Binjamina Netanjahu oskarżył lidera brytyjskiej Partii Pracy Jeremy’ego Corbyna o nienawiść do Żydów” – poinformowała w środę amerykańska agencja informacyjna Reuters. Agencja cytuje krytyczne wobec Corbyna wypowiedzi Zeewa Elkina, izraelskiego ministra do spraw Jerozolimy pełniącego też funkcję ministra środowiska oraz wiceminister spraw zagranicznych Cipi Hotowely.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Członkowie izraelskiego rządu zaatakowali lidera brytyjskiej opozycji po tym, gdy w programie BBC sugerowano, że Corbyn ingeruje w działalność organu Partii Pracy, który miał przeprowadzić niezależne postępowania w sprawie przypadków antysemityzmu w szeregach laburzystów. Corbyn znany jest jako zdecydowany krytyk Izraela i jego polityki wobec Palestyńczyków i od miesięcy atakowany jest przez polityków Partii Konserwatywnej jako osoba tolerująca antysemityzm.

„Oczywiście nie będziemy decydować za Brytyjczyków na kogo mają głosować, ale musimy zaznaczyć swoje stanowisko. Corbyn dał się poznać, nie raz i nie dwa, że jest postacią, która nienawidzi Stanów [Zjednoczonych Ameryki] i Izraela, i nienawidzi narodu żydowskiego” – powiedział izraelski minister Elin.

Bardziej dyplomatycznie wypowiedziała się wiceminister spraw zagranicznych Izraela. „Z pewnością postrzegamy to jako bardzo poważną sprawę” – mówiła o polityce Corbyna Cipi Hotowely – „Nie ma żadnych wątpliwości, że Partia Pracy poprzez imidż Corbyna jest bardzo dużym problemem dla relacji zagranicznych Izraela”.

Czytaj także: Partia Pracy chce zablokować twardy Brexit

reuters.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz