Według syryjskich władz w niedzielę wieczorem zaatakowano bazy należące do sił zbrojnych Syrii. Nie podano, kto stał za atakiem.

Syryjska armia poinformowała późnym wieczorem w niedzielę, że kilka syryjskich baz wojskowych w muhafazach Hama i Aleppo zostało zaatakowanych rakietami nieznanego pochodzenia. Do ataku doszło około godziny 22:30 czasu lokalnego. – podała agencja Reutera powołując się na syryjską rządową agencję SANA.

Syryjskie Obserwatorium ds. Praw Człowieka twierdzi, że niedzielny atak był wymierzony w magazyny rakiet. W wyniku uderzenia miało zginąć 26 ludzi, głównie Irańczyków i Irakijczyków. Jak pisze Reuters, inne źródło związane z syryjską opozycją podało, że jednym z zaatakowanych miejsc była baza 47. Brygady w pobliżu miasta Hama, znana jako ośrodek rekrutacji wspieranych przez Iran szyickich milicji, które walczą po stronie syryjskiego rządu. Także jedno ze źródeł wywiadowczych powiedziało agencji Reutera, że atak mógł być wymierzony w kilka ośrodków wspieranych przez Iran milicji oraz że skutkował on dziesiątkami zabitych i rannych. Agencja rozmawiała również z dwoma świadkami, którzy mieli słyszeć wybuchy i potwierdzić, że “eksplozje miały miejsce w bazie wojskowej używanej przez siły wspierane przez Iran”. Szczegółów tych nie udało się agencji oficjalnie potwierdzić.

Irańska agencja Tasnim zaprzeczyła jednak doniesieniom o śmierci Irańczyków w Syrii. „Wszystkie raporty o ataku na irańską bazę wojskową w Syrii i męczeństwie kilku doradców wojskowych w Syrii są bezpodstawne” – powiedziało agencji anonimowe źródło w irańskich władzach.

Jak stwierdza AFP, atak nosi cechy wcześniejszych uderzeń Izraela na wspierane przez Teheran milicje. Rzecznik izraelskiego ministerstwa obrony odmówił skomentowania „zagranicznych doniesień” o ataku, o którym, jak powiedział „nie ma żadnych informacji”.

CZYTAJ TAKŻE: Syria i Rosja: bazę w Hims zaatakowało izraelskie lotnictwo

Kresy.pl / Reuters / PAP / AFP

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. ProPatria
    ProPatria :

    PROŚBA O UDZIAŁ W GŁOSOWANIU !!! Musimy nie tylko na tym forum, lecz przede wszystkim czynnie, aktywnie walczyć z kultem banderowskich zbrodniarzy. Przesyłam Wam kochani Patrioci link, gdzie można oddać swój głos przeciw współpracy polskich miast z tymczasowo okupowanymi przez dzicz polskimi miastami, gdzie oddaje się hołd bestialskim mordercom naszych Rodaków: http://www.citizengo.org/pl/161103-apel-do-prezydentow-starostow-burmistrzow-i-samorzadow-polskich-miast-wspolpracujacych-z ZJEDNOCZENI MOŻEMY WSZYSTKO !!!