Prezydent Syrii Baszar al-Asad chwalił zaangażowanie Rosjan w jego państwie twierdząc, że pomagają mu oni walczyć z terroryzmem.

Prezydent Syrii udzielił wywiadu powiązanej z rosyjskimi siłami zbrojnymi telewizji Zwiezda. W wywiadzie, o którym wspomina portal Middle East Monitor, al-Asad podkreślił rolę Rosji w zapewnieniu jego państwu bezpieczeństwa i stabilności.

„W Syrii mierzymy się obecnie z groźbą globalnego terroryzmu i Rosja pomaga nam osiągnąć stabilność i bezpieczeństwo. Ale po eliminacji terroryzmu, Rosja odegra inną rolę na szczeblu międzynarodowym na którą składa się przekonanie społeczności międzynarodowej i różnych państw do wdrożenia prawa międzynarodowego” – powiedział al-Asad.

Mówiąc o sytuacji geopolitycznej syryjski prezydent ocenił, że „w obecnym systemie stosunków międzynarodowych jest nierównowaga sił, Rosja musi przywrócić utraconą równowagę”. Jak stwierdził al-Asad – „Rosja może odgrywać kluczową rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa i czynieniu porządku światowego bardziej sprawiedliwym i zbalansowanym. Oczywiście jeśli Zachód porzuci agresywną politykę, która bazuje na używaniu siły zbrojnej dla kreowania problemów na świecie, Rosja nie musi używać sił zbrojnych. Jak powiedziałem, system międzynarodowy potrzebuje dziś zbalansowania”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

0 PLN    (0%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Rosjanie rozpoczęli interwencję zbrojną w Syrii we wrześniu 2015 r. po tym gdy islamistyczni terroryści wysadzili samolot rosyjskich linii lotniczych. Od tego czasu Rosja pozostaje czołowym, obok Iranu, sprzymierzeńcem politycznym i militarny władz Syrii w walce z ugrupowaniami antyrządowymi operującymi na terytorium tego państwa, ograniczającym dodatkowo zasięg zbrojnej interwencji tureckiej.

middleeastmonitor.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz