Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenko planuje do końca roku złożyć wizytę w Unii Europejskiej. Nie jest jasne, jakie państwa miałby odwiedzić białoruski przywódca.

Jak podaje agencja Biełta, o planach europejskiej wizyty Łukaszenki mówił w poniedziałek minister spraw zagranicznych Białorusi Władimir Makiej w kuluarach mińskiego forum „Europejskie bezpieczeństwo – odejść od krawędzi przepaści”.

„Mam nadzieję, że w tym roku przeprowadzimy pełnoprawną wizytę [Aleksandra Łukaszenki] na obszarze Unii Europejskiej” – cytuje słowa Makieja Biełta. Szef białoruskiej dyplomacji przekazał, że szczegóły odnośnie wizyty zostaną podane w późniejszym czasie. „Zawsze mówiliśmy o tym, że wizyta nie powinna być dla wizyty” – twierdził Makiej dodając, że do wyjazdu Łukaszenki powinno dojść dopiero wówczas, gdy wizyta zostanie odpowiednio przygotowana i zostaną sformułowane konkretne oczekiwania wobec tej wizyty dotyczące m.in. współpracy politycznej, humanitarnej oraz gospodarczej.

W ostatnich dniach na Białoruś miała przyjechać wysoka przedstawiciel UE do spraw zagranicznych Federica Mogherini. Spodziewano się, że w trakcie wizyty szefowej unijnej dyplomacji dojdzie do podpisania mowy pomiędzy UE a Białorusią o readmisji oraz uproszczeniu systemu wydawania wiz. W ostatniej chwili przyjazd Mogherini został odwołany.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Łukaszenko opuścił szczyt Eurazjatyckiego Związku Gospodarczego przed jego zakończeniem

Kresy.pl / Biełta
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz