W dniach 1 października w stolicy Armenii, Erywaniu odbywał się szczyt Eurazjatyckiego Związku Gospodarczego. Prezydent Białorusi opuścił go przed oficjalnym zakończeniem.

Eurazjatycki Związek Gospodarczy do wspólnota integracyjna łącząca Armenię, Białoruś, Kazachstan, Kirgistan i Rosję. Białoruś była obok Kazachstanu i Rosji, jednym z inicjatorów procesu integracyjnego. 1 października rozpoczęło się w Erywaniu posiedzenie głównego organu Związku, Najwyższej Eurazjatyckiej Rady Gospodarczej. Jedynym przywódcą, który opuścił szczyt przed jego zakończeniem był prezydent Białorusi, Aleksandr Łukaszenko.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W czasie szczytu EaZG odbywała się konferencja dotycząca potencjału tranzytowego organizacji obejmującej wielkie przestrzenie Eurazji między Chinami a Unią Europejską. I właśnie ją opuścił Łukaszenko. Zachowanie przywódcy Białorusi wzbudziło liczne komentarze w sieciach społecznościowych. Do sprawy we wtorek wieczorem odniósł się gospodarz szczytu, premiera Armeni Nikoł Paszynian.

Paszynian wytłumaczył, że prezydent Białorusi opuścił szczyt EaZG wcześniej z powodu śmierci teściowej. Podkreślił jednak, że Łukaszenko wyjechał z Erywania tylko „nieco wcześniej”.

W czasie poniedziałkowego szczytu doszło do ważnego wydarzenia – EaZG zawarł porozumienie o wolnym handlu z Singapurem.

belaruspartisan.by/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz