Próba przemytu papierosów z Białorusi wartych miliony złotych

Na przejściu granicznym z Białorusią w Koroszczynie funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wykryli tysiące paczek papierosów w transporcie drewna.

15 września funkcjonariusze KAS przeprowadzili dokładną kontrolę samochodu ciężarowego przewożącego z Białorusi do Polski ładunek drewna opałowego. Ładunek został prześwietlony aparatem rentgenowskim. Prześwietlenie wykazało, że w ładowni znajduje się nie tylko drewno. Po sprawdzenie okazało się, że między polanami upakowano bardzo dużą liczbę paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Funkcjonariusze KAS znaleźli w ładowni łącznie 158 tys. przemycanych paczek papierosów. Ich rynkowa wartość to 2,2 mln złotych. Przemycane wyroby tytoniowe, jak i ciągnik siodłowy wraz z naczepą, zostały zatrzymane do dalszego postępowania. Sprawę prowadzi Lubelski Urząd Celno–Skarbowy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej.

Jak podaje KAS to największa próba przemytu udaremniona w bieżącym roku przez jej funkcjonariuszy na terenie województwa lubelskiego.

Czytaj także: Pracownicy „specsłużb” z Ukrainy zatrzymani przez CBA ws. przemytu dużej ilości bursztynu

lubelskie.kas.gov.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz