Czterech obywateli Korei Południowej nie przeżyło zderzenia z wozem bojowym amerykańskiej armii. Do wypadku doszło w niedzielę w nocy w mieście Pocheon położonym na północy Korei Południowej.

Jak podaje południowokoreańska agencja Yonhap, samochodem osobowym klasy SUV poruszały się dwa małżeństwa; wszystkie osoby w pojeździe były w wieku po pięćdziesiątce. Około godziny 21.30 czasu miejscowego ich samochód uderzył w tył amerykańskiego pojazdu opancerzonego w pobliżu bazy wojskowej Rodriguez Live Fire Range.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Po zderzeniu cała czwórka została zabrana do pobliskiego szpitala, lecz ich życia nie udało się uratować. Jeden amerykański żołnierz odniósł lekkie obrażenia i został zabrany do szpitala.

W wyniku zderzenia SUV został uszkodzony nie do poznania. Wóz bojowy Amerykanów ma uszkodzone gąsienice z prawej strony.

Południowokoreańska policja podała, że amerykańscy żołnierze byli po ćwiczeniach i zmierzali do bazy w Cheorwon w prowincji Gangwon. Jak zaznaczono, droga, na której miał miejsce wypadek, jest często używana przez amerykańskie pojazdy opancerzone.

Policja oczekuje na wyniki sekcji zwłok kierowcy SUV-a i zamierza sprawdzić, czy przejęcie prowadzenia pojazdu przez inną osobę kilka minut przed wypadkiem miało cokolwiek wspólnego z tym wydarzeniem.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

CZYTAJ TAKŻE: Poważny wypadek z udziałem pojazdu wojskowego USA niedaleko Drawska Pomorskiego [+VIDEO/+FOTO]

Kresy.pl / Yonhap

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz