Poważny wypadek z udziałem pojazdu wojskowego USA niedaleko Drawska Pomorskiego [+VIDEO/+FOTO]

Amerykański wojskowy pojazd transportowy zderzył się z samochodem ciężarowym w woj. zachodniopomorskim. Dwóch żołnierzy USA zostało rannych. Według nieoficjalnych informacji, przyczyną wypadku była nadmierna prędkość z jaką jechali Amerykanie w trudnych warunkach pogodowych.

W czwartek na drodze wojewódzkiej nr 175 w okolicach wsi Konotop w województwie zachodniopomorskim doszło do wypadku z udziałem amerykańskiej ciężarówki wojskowej, która na łuku zderzyła się samochodem ciężarowym. Droga została zamknięta na wiele godzin.

Z zamieszczonych zdjęć wynika, że w wypadku uczestniczył amerykański, wojskowy ciągnik przegubowy z lawetami, na których przewożono samochody wojskowe typu Humvee. W wyniku zderzenia pojazd armii USA zablokował drogę w poprzek, a duża ciężarówka wpadła do rowu, łamiąc przy tym przydrożny słup sieci energetycznej. W czasie zdarzenia padał deszcz, a droga w tym miejscu była bardzo śliska.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Jak poinformowała w rozmowie z PAP rzeczniczka prasowa Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie, chorąży Milena Duda, informację o zderzeniu amerykańskiej ciężarówki wojskowej z samochodem cywilnym otrzymano w czwartek po południu. Powiedziała, że w wyniku zdarzenia dwóch amerykańskich żołnierzy zostało rannych i trafiło do szpitala w Drawsku Pomorskim. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Dodała, że na miejscu prowadzone są czynności mające na celu wyjaśnić, jak doszło do wypadku.

Serwis LokalnyReporter.pl podał, że według wstępnych, nieoficjalnych ustaleń, kierujący amerykańską ciężarówką zjeżdżał ze wzniesienia z nadmierną prędkością, przez co nie mógł opanować ciężkiego pojazdu. Na zakręcie samochód zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówką. Oba samochody stoczyły się do pobliskiego rowu i uszkodziły słup z linią energetyczną.

Na miejsce wypadku skierowano znaczne siły strażaków i ratowników medycznych, a także śmigłowiec LPR oraz policjantów i żandarmerię.

Droga została całkowicie zablokowana. Utrudnienia na trasie Drawsko – Kalisz trwały do późnych godzin wieczornych.

Do wypadków z udziałem pojazdów armii USA w Polsce dochodziło wcześniej już niejednokrotnie.

Przeczytaj: Amerykańscy żołnierze ranni w wypadku ciężarówki w Wielkopolsce
Zobacz: Wypadek wozu bojowego armii USA pod Brodnicą. Drzewa łamią się jak zapałki [+VIDEO] CZYTAJ TAKŻE: Wypadek ciężarówki US Army na autostradzie pod BolesławcemZobacz również: A2 zablokowana po wypadku ciężarówek amerykańskiej armii

interia.pl / LokalnyReporter.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    1000_szabel :

    Ani słowa o kierowcy polskiej ciężarówki. Chcą ukryć to, w jakim jest stanie, czy to była ciężarówka bezzałogowa?.. I ciekawe, czy oficjjalny raport potwierdzi wstępne ustalenia. A jeśli tak, to czy amerykański kierowca poniesie konsekwencje spowodowania wypadku, czy sprawę zamiecie się pod dywan, by nie drażnić wielkiego brata zza wielkiej wody?