Kamera zamontowana w jednym z samochodów uchwyciła moment, w którym wóz bojowy typu Striker zjechał do rowu i ściął dwa drzewa.

W piątek około godziny 11:30 na drodze krajowej nr 15 między Brodnicą a Ostródą doszło do wypadku wozu bojowego amerykańskiej armii. Na prostej drodze amerykański pojazd zjechał do rowu i ściął dwa drzewa. Zdarzenie nagrała kamera w jednym z samochodów jadących z naprzeciwka.

W miejscowości Brzozie Lubawskie z nieustalonych przyczyn wóz bojowy typu Striker zjechał na prawą stronę drogi na pobocze uderzając w drzewo – powiedział Polsatowi podkomisarz Krzysztof Wasyńczuk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

W wyniku wypadku zostało poszkodowanych dwóch żołnierzy – kierowca i pasażer. U jednego z nich stwierdzono podejrzenie złamania ręki. Na miejscu pojawiła się straż pożarna i żandarmeria wojskowa, które ustalają przyczyny wypadku; wprowadzono ruch wahadłowy. Strażacy musieli usunąć drzewo, które oparło się na pojeździe. Jak podaje portal Nowe Miasto, po kilku godzinach przywrócono normalny ruch pojazdów.

Wzmożone ruchy amerykańskich wojsk w Polsce mają związek z odbywającymi się ćwiczeniami wojskowymi Saber Strike 2018. Przypomnijmy, że w ramach tegorocznej, ósmej już edycji Saber Strike, żołnierze ćwiczą głównie na Litwie, która jest głównym gospodarzem manewrów, a także w Polsce, na Łotwie i w Estonii. Największy udział w manewrach mają siły zbrojne USA. Polska reprezentacja licząca około 5 tys. żołnierzy i 1 tys. pojazdów i jednostek sprzętu wojskowego stanowi drugą pod względem wielkości ekipę. W trakcie manewrów znaczącą rolę mają odegrać wielonarodowe batalionowe grupy bojowe, będące elementem wzmocnionej obecności NATO na tzw. wschodniej flance Sojuszu. Jak podawała PAP, w Polsce miały być ćwiczone głównie marsze drogowe, przeprawy promowe, operacje powietrzno-desantowe i taktyczne desanty śmigłowcowe.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Wypadek ciężarówki US Army na autostradzie pod Bolesławcem

Kresy.pl / Polsat News / nowemiasto.dlawas.info

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz