Kamera zamontowana w jednym z samochodów uchwyciła moment, w którym wóz bojowy typu Striker zjechał do rowu i ściął dwa drzewa.

W piątek około godziny 11:30 na drodze krajowej nr 15 między Brodnicą a Ostródą doszło do wypadku wozu bojowego amerykańskiej armii. Na prostej drodze amerykański pojazd zjechał do rowu i ściął dwa drzewa. Zdarzenie nagrała kamera w jednym z samochodów jadących z naprzeciwka.W miejscowości Brzozie Lubawskie z nieustalonych przyczyn wóz bojowy typu Striker zjechał na prawą stronę drogi na pobocze uderzając w drzewo – powiedział Polsatowi podkomisarz Krzysztof Wasyńczuk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

W wyniku wypadku zostało poszkodowanych dwóch żołnierzy – kierowca i pasażer. U jednego z nich stwierdzono podejrzenie złamania ręki. Na miejscu pojawiła się straż pożarna i żandarmeria wojskowa, które ustalają przyczyny wypadku; wprowadzono ruch wahadłowy. Strażacy musieli usunąć drzewo, które oparło się na pojeździe. Jak podaje portal Nowe Miasto, po kilku godzinach przywrócono normalny ruch pojazdów.

Wzmożone ruchy amerykańskich wojsk w Polsce mają związek z odbywającymi się ćwiczeniami wojskowymi Saber Strike 2018. Przypomnijmy, że w ramach tegorocznej, ósmej już edycji Saber Strike, żołnierze ćwiczą głównie na Litwie, która jest głównym gospodarzem manewrów, a także w Polsce, na Łotwie i w Estonii. Największy udział w manewrach mają siły zbrojne USA. Polska reprezentacja licząca około 5 tys. żołnierzy i 1 tys. pojazdów i jednostek sprzętu wojskowego stanowi drugą pod względem wielkości ekipę. W trakcie manewrów znaczącą rolę mają odegrać wielonarodowe batalionowe grupy bojowe, będące elementem wzmocnionej obecności NATO na tzw. wschodniej flance Sojuszu. Jak podawała PAP, w Polsce miały być ćwiczone głównie marsze drogowe, przeprawy promowe, operacje powietrzno-desantowe i taktyczne desanty śmigłowcowe.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Wypadek ciężarówki US Army na autostradzie pod Bolesławcem

Kresy.pl / Polsat News / nowemiasto.dlawas.info

Reklama

Tagi: ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz