Wypadek ciężarówki US Army na autostradzie pod Bolesławcem [+VIDEO]

Pojazd blokuje dwa środkowe pasy ruchu leżąc kołami do góry na autostradzie A18. W wypadku nikt nie ucierpiał.

Ciężarówka amerykańskiej armii uległa wypadkowi i leży do góry kołami na obu środkowych pasach na autostradzie A18 – podają dolnośląskie media. Do zdarzenia doszło dzisiaj w okolicach Bolesławca.

Na 54 kilometrze lewy pas autostrady zarówno w kierunku Wrocławia jak i w kierunku granicy jest nieprzejezdny. Kierowcy mogą poruszać się tylko prawym pasem autostrady. Doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego. Policjanci i żandarmeria wyjaśniają na miejscu okoliczności tego zdarzenia. – powiedziała Muzycznemu Radiu oficer prasowy KPP w Bolesławcu Anna Kublik-Rościszewska.

Dwóm amerykańskim żołnierzom jadącym ciężarówką nic poważnego się nie stało. Kierowca pojazdu był trzeźwy. W rozmowie z reporterem Gazety-Portalu Bolec.info Amerykanie nie chcieli rozmawiać o przyczynach wypadku.

Jedną z podawanych przyczyn wypadku jest nie zachowanie należytej odległości od barierek oddzielających pasy ruchu i zahaczenie o nie, w konsekwencji czego doszło do wywrócenia pojazdu. Inną podawaną przyczyną mogła być nadmierna prędkość.

Policja ostrzega, że utrudnienia w ruchu potrwają do godzin wieczornych i apeluje do jadących A18 o zachowanie szczególnej ostrożności.

Przypomnijmy, że w ramach pierwszej rotacji ABCT (Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej) w obiektach wojskowych w Żaganiu, Świętoszowie, Skwierzynie i Bolesławcu stacjonuje dowództwo brygady oraz bataliony inżynieryjny i wsparcia, 3 Batalion 29 Pułku Artylerii i 4 Batalion 10 Pułku Kawalerii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE:
Amerykańska ciężarówka wojskowa wpadła do rowu, na drodze leżą pociski do czołgów
Żagań: amerykańska ciężarówka utknęła pod wiaduktem

Kresy.pl / Muzyczne Radio / Bolec.info
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Dziwisz się ,że zahaczyli barierki rozdzielające dwa dwujezdniowe pasy ruchu na A-18? Bo ja nie dziwię się.Dzisiaj jadąc na grzyby drogą Żagań-Świętoszów (tam lasów mnogo) cowboje omal nie staranowali mnie.Linię środkową drogi między koła biorą i dróżką wojewódzką zapird…ją ile Bozia mocy dała.Szczęśliwie znam ich pustynny kolor pojazdów i nieobliczalną fantazję,zjechałem na pobocze,co mnie uratowało.