Posts

„Rzeczpospolita”: Patrioty na finiszu - umowa już w marcu?
3 Komentarze
/
Najprawdopodobniej w marcu podpisana zostanie umowa na dostawy…

„Czyż Piłsudski to nie k**wa?”. W Winnicy neobanderowcy „poprawili” tablicę ku czci Piłsudskiego [+VIDEO/+FOTO]
Neobanderowcy z Czarnego Komitetu postanowili „poprawić”…

Kukiz: przypisywanie nam odpowiedzialności za Holokaust jest "etycznym Holokaustem"
Lider ruchu Kukiz'15 w ostrych słowach odniósł się do działań…

Rząd pozwala na sprzedaż bazy paliwowej w Żaganiu
Spółka PERN prowadzi procedurę sprzedaży Bazy Paliw nr 18…

„Rzeczpospolita”: ustalono lokalizacje, w których będzie więcej żołnierzy USA, nie ogłoszono ich z powodu nieprzybycia Trumpa
Chociaż miejsca, w których zostanie wzmocniony kontyngent wojsk…

„Rz”: będzie trwała obecność wojskowa Amerykanów w Polsce
Już za dwa tygodnie prezydenci Polski i USA mają podpisać…

Żagań: grzybiarze zakłócili strzelanie amerykańskich Abramsów
Pomimo tablic ostrzegawczych grzybiarze jak co roku o tej porze…

W Żaganiu ktoś okradł kontener amerykańskiej armii
Z wstępnych informacji wynika, że kontener okradziono ze specjalistycznego…

Wypadek ciężarówki US Army na autostradzie pod Bolesławcem [+VIDEO]
Pojazd blokuje dwa środkowe pasy ruchu leżąc kołami do góry…

Dziś oficjalne powitanie wojsk USA w Polsce. Uroczystości pod hasłem „Bezpieczna Polska” w całym kraju
Dziś odbędą się oficjalne uroczystości powitania sił amerykańskich, które przybywają do Polski. Pod hasłem „Bezpieczna Polska” w całym kraju odbędą się uroczyste pikniki. „To historyczny dzień. Jako Polacy powinniśmy być z tego momentu dumni i wspólnie świętować” – mówi wojewoda mazowiecki, Zdzisław Spiera.

Kolejna grupa amerykańskich żołnierzy wylądowała w Goleniowie
Samolot z grupą blisko 200 amerykańskich żołnierzy wylądował w czwartek późnym wieczorem na podszczecińskim lotnisku w Goleniowie. To kolejny transport żołnierzy, którzy będą stacjonowali w Polsce.

Jaki sprzęt przywiezie Pancerna Brygadowa Grupa Bojowa z USA [+FOTO / +VIDEO]
87 czołgów Abrams M1A2SepV2, 144 bojowe wozy piechoty M2A3 Bradley, 18 armatohaubic Paladin kal. 155 mm, 419 pojazdów HMMWV – m.in. takie pojazdy mają znaleźć się w Polsce wraz z żołnierzami 3 Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej.

Konwój z żołnierzami USA wjechał do Polski
W czwartek rano konwój amerykańskich żołnierzy udających się do Żagania wjechał z Niemiec do Polski przez Olszynę w Lubuskiem. Amerykanów na granicy symbolicznie powitali żołnierze 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej z Żagania, gdzie ma stacjonować część sił USA.

Rosyjskie media o rozmieszczeniu wojsk USA w Polsce
Wzmocnienie wschodniej flanki NATO idzie pełną parą - pisze rządowa "Rossijskaja Gazieta" o przybyciu do Polski żołnierzy USA. Według dziennika w Moskwie nie wyklucza się, iż nowy prezydent USA Donald Trump zrewiduje decyzje o wysyłaniu żołnierzy do Europy.

Winnicki: obecność wojsk USA w Polsce to nie dowód partnerstwa, ale wasalizmu
Gdyby Amerykanie traktowali nas jako partnera, a nie wasala, to od lat dostawalibyśmy duże wsparcie finansowe na zbrojenie własnej armii i dostęp do zaawansowanych technologii militarnych. Obce wojska na polskim terytorium w czasie pokoju zawsze powinny być okazją raczej do zadumy nad słabością i zależnością od innych, niż do radości – uważa poseł Robert Winnicki.

Pierwsza grupa amerykańskich żołnierzy jest już w Polsce
250 Amerykanów przybyło dzisiaj na lotnisko we Wrocławiu oraz na poligon koło Żagania.

Szef MON: żołnierze USA przybędą do Polski 12 stycznia
Jak poinformował w czwartek szef MON Antoni Macierewicz, amerykańska brygada pancerna przybędzie do Polski 12 stycznia. Ocenia, że łącznie do naszego kraju trafi blisko 7 tys. żołnierzy. Zaznaczył, że rosyjska agresja na Polskę „wszystkimi siłami” jest nierealna.

Gen. Hodges: Amerykanie nie wycofają wojsk z Europy
– Donald Trump nie będzie szukał porozumienia z Rosją kosztem Europejczyków i nie wycofa wojsk amerykańskich z Europy – powiedział naczelny dowódca sił lądowych USA w Europie gen. Ben Hodges w wywiadzie dla niemieckiego „Spiegla”.

MON poinformował o planowanych miejscach stacjonowania amerykańskich żołnierzy
Ministerstwo wymienia m.in. Żagań, Świętoszów, Skwierzynę i Bolesławiec.