Z wstępnych informacji wynika, że kontener okradziono ze specjalistycznego sprzętu optycznego o znacznej wartości.

Złodzieje włamali się do kontenera ze sprzętem należącym do amerykańskiej armii, stojącego na rampie kolejowej w Żaganiu. Z kontenera zginął sprzęt o wartości „grubo ponad 200 tysięcy złotych” – podało dzisiaj radio RMF FM.

Początkowo podawano, że zaginął cały kontener i trwają jego poszukiwania. Informacja ta okazała się jednak nieścisła. Zginęła część zawartości kontenera. Jak powiedziano reporterowi radia, gdyby złodzieje chcieli zabrać wszystko, musieliby zorganizować kilka transportów.

Polska prokuratura zaprzecza, że w kontenerze była broń, amunicja czy materiały wybuchowe. Nieoficjalnie wiadomo, że zginął specjalistyczny sprzęt optyczny – m.in. lunety i noktowizory.

Amerykański kontener stał na rampie w Żaganiu od kilku dni, ale włamanie odkryto dopiero wczoraj. Okoliczności przestępstwa bada prokuratura we Wrocławia i Żandarmeria Wojskowa.

Wczoraj informowaliśmy o innych kłopotach amerykańskich żołnierzy w Polsce. Ciężarówka amerykańskiej armii dachowała na autostradzie A18 i zablokowała dwa środkowe pasy autostrady. Dwóm amerykańskim żołnierzom jadącym ciężarówką nic poważnego się nie stało. Przyczyną wypadku mogło być nie zachowanie należytej odległości od barierek oddzielających pasy ruchu lub nadmierna prędkość.

Przypomnijmy, że w ramach pierwszej rotacji ABCT (Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej) w obiektach wojskowych w Żaganiu, Świętoszowie, Skwierzynie i Bolesławcu stacjonuje dowództwo brygady oraz bataliony inżynieryjny i wsparcia, 3 Batalion 29 Pułku Artylerii i 4 Batalion 10 Pułku Kawalerii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Pierwsza grupa amerykańskich żołnierzy jest już w Polsce

Kresy.pl / RMF FM
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Rampa przy bocznicy kolejowej w lesie,na której stoi kontener sił zbrojnych USA bez warty,bez nadzoru.Krążą plotki,że skradziono niewielką ilość pozycji rzeczowych,z którymi złodzieje i tak nie będą wiedzieli co robić.Ale jaja,jakie larum,jakby tylko w Polsce byli złodzieje.