250 Amerykanów przybyło dzisiaj na lotnisko we Wrocławiu oraz na poligon koło Żagania.

Dzisiaj, tuż przed godz. 15.00 na lotnisku Wrocław-Strachowice wylądował samolot z 250 amerykańskimi żołnierzami z bronią indywidualną. Transport nie obejmował ciężkiego sprzętu. Żołnierze zostali odprawieni na terminalu lotniczym.

Z kolei na facebookowym profilu amerykańskiej 3. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej opublikowano fotografię żołnierzy, którzy autobusem dotarli na obozowisko Karliki na poligonie koło Żagania (woj. lubuskie).

CZYTAJ TAKŻE:
Szef MON: żołnierze USA przybędą do Polski 12 stycznia
Wiceszef polskiego MON: Liczymy na jeszcze więcej amerykańskiego wojska na polskiej ziemi

Amerykańska 3. Pancerna Brygadowa Grupa Bojowa z 4. Dywizji Piechoty będzie przebywać w Polsce w ramach dziewięciomiesięcznej zmiany. Realizują oni operację Atlantic Resolve, będącą realizacją programu zwiększenia amerykańskiej obecności w Europie.

Wczoraj w niemieckim porcie Bremerhaven rozpoczął się wyładunekciężkiego sprzętu brygady, który zostanie przetrasportowany do Polski. Brygada ma liczyć 3,5 tys. ludzi, na jej wyposażeniu pozostaje 400 pojazdów gąsienicowych i ponad 900 kołowych, w tym 87 czołgów M1A2 Abrams, 18 samobieżnych haubic Paladin, 144 bojowe wozy piechoty Bradley i ponad 400 samochodów Humvee.

kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • upadlina
   upadlina :

   zapomnij kaŁkaz!!……Hehehehehe!!………KLIN !!………Buhahahaha!!………Paru uSSmańskich transwestytów i pedałów z karabinami to ma być KLIN??………Hehehehehe!!…….Myślę, że trump nie będzie kontynuował polityki bambusa i dla takich jak ty pro-uSSmańskich banderowskich PISuarów nadchodzą ciężkie czasy !!……….uSSmańskie żołdactwo w Polsce to żołdactwo okupacyjne i mam nadzieję, że wkrótce i oni i banderowska upadlina którą ochraniają i sponsorują zakończą swoje występy !!………

   • Avatar
    cyna :

    Jest to wystarczająca ilośc żebyście siedzieli grzecznie w tej swojej kacapii bo zaatakowanie żołnierzy amerykańskich bez względu na ich ilość to wojna z USA i NATO. Kiśniecie powoli jako kraj, od wschodu juz Chiny a centralnie coraz więcej islamu ale dalej śnicie ten sam sen o potędze, zapominacie że USA stworzyło potęgę Stalina i USA może skończyć sen Putina. Prawdą jest że ingerencja w wybory miała miejsce, nawet Tramp to przyjął do wiadomości, amerykanie nie darują wam tego i juz niedługo odetna cie od tej przetłuszczonej klawiatury politruku.

    • upadlina
     upadlina :

     Buhahahahaha!!…………..Biedny szczyna wpada już w paranoję !!………..Wszędzie widzi ruskich agentów !!……….Buhahahaha!!………..Szczyna !!……….O czym ty stary banderowski jełopie bredzisz??………..To uSSmania pada na pysk !!………..W Syrii już nie ma nic do powiedzenia !!………Turcja ją olała, Filipiny też, Egipt też !!……….Bułgaria, Mołdawia, Estonia to kolejne kwiatki !!………..Na szczycie G-20 w Chinach bambus wyłaził z samolotu wyjściem awaryjnym, bo nie podjechały schodki !!……..Hehehehe!!……….Bez czerwonych dywanów !!…….W polityce nie ma przypadków !!……..Po prostu bambusowi pokazano nowe miejsce uSSmanii w kształtującym się nowym porządku światowym !!………Wybory??………Przecież Trump powiedział, że udział Rosji to bzdura !!……….Zresztą to nie ma znaczenia, bo on rozumie, że nie jest w stanie wygrać wojny z duetem Rosja/Chiny, więc będzie ciekawie, bo będzie musiał wyhamować imperialne ambicje swojego padającego na pysk grajdoła i tu kłania sie sprawa twojego banderowskiego szamba !!……….Myślę szczyna, że możesz już powoli odliczać czas pozostały do końca twojej banderowskiej ojczyzny !!………..Skończyć Putina??…………Buhahahahaha!!…………Jak na razie to jest koniec clintonów, obamów a w niedalekiej przyszłości także macierewiczów, waszczykowskich i innych zdrajców służących okupantowi !!………….Ciężkie czasy nadchodzą dla ciebie szczyna i wszystkich banderowskich jełopów, oj ciężkie !!………Zaczynaj już zabijać okna deskami, bo lada dzień nastąpi atak rosyjskich zagonów pancernych !!…………Buhahahaha!!…………Powtórzę jeszcze raz: Szczyna, gdybyś z poziomu swojej głupoty i rusofobii spadł na poziom swojego IQ to nie byłoby co zbierać po tobie !!