250 Amerykanów przybyło dzisiaj na lotnisko we Wrocławiu oraz na poligon koło Żagania.

Dzisiaj, tuż przed godz. 15.00 na lotnisku Wrocław-Strachowice wylądował samolot z 250 amerykańskimi żołnierzami z bronią indywidualną. Transport nie obejmował ciężkiego sprzętu. Żołnierze zostali odprawieni na terminalu lotniczym.

Z kolei na facebookowym profilu amerykańskiej 3. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej opublikowano fotografię żołnierzy, którzy autobusem dotarli na obozowisko Karliki na poligonie koło Żagania (woj. lubuskie).

CZYTAJ TAKŻE:
Szef MON: żołnierze USA przybędą do Polski 12 stycznia
Wiceszef polskiego MON: Liczymy na jeszcze więcej amerykańskiego wojska na polskiej ziemi

Amerykańska 3. Pancerna Brygadowa Grupa Bojowa z 4. Dywizji Piechoty będzie przebywać w Polsce w ramach dziewięciomiesięcznej zmiany. Realizują oni operację Atlantic Resolve, będącą realizacją programu zwiększenia amerykańskiej obecności w Europie.

Wczoraj w niemieckim porcie Bremerhaven rozpoczął się wyładunekciężkiego sprzętu brygady, który zostanie przetrasportowany do Polski. Brygada ma liczyć 3,5 tys. ludzi, na jej wyposażeniu pozostaje 400 pojazdów gąsienicowych i ponad 900 kołowych, w tym 87 czołgów M1A2 Abrams, 18 samobieżnych haubic Paladin, 144 bojowe wozy piechoty Bradley i ponad 400 samochodów Humvee.

kresy.pl / interia.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. ka9q
    ka9q :

    Tezy geopolityczne administracji amerykańskiej z początku lat 90-ch ucieleśniają się. Klin między Rosję i Niemcy wbity. Czekamy co dalej czy Amerykanom starczy konsekwencji i pieniędzy na dalsze działania.