Dziś odbędą się oficjalne uroczystości powitania sił amerykańskich, które przybywają do Polski. Pod hasłem „Bezpieczna Polska” w całym kraju odbędą się uroczyste pikniki. „To historyczny dzień. Jako Polacy powinniśmy być z tego momentu dumni i wspólnie świętować” – mówi wojewoda mazowiecki, Zdzisław Spiera.

Centralne uroczystości powitania amerykańskich żołnierzyz udziałem polskich władz państwowych odbędą się w Żaganiu. Równolegle, w Warszawie i 15 innych miastach w całej Polsce mają odbyć się inne uroczystości z okazji przybycia oddziałów USA do Polski, pod hasłem „Bezpieczna Polska”. Organizacją pikników w poszczególnych miastach zajmują się wojewodowie przy wsparciu resortu obrony oraz wojska. Obchody w stolicy organizuje wojewoda mazowiecki Zdzisław Spiera, Wojewódzki Sztab Wojskowy oraz dowództwo Garnizonu Warszawa.

– Zapraszam, by razem z mieszkańcami Mazowsza i Warszawiakami świętować ten historyczny dzień. Pobyt wojsk amerykańskich w Polsce nie okazyjny, ale służy temu, by Polska była krajem bardziej bezpiecznym– mówił Spiera podczas konferencji prasowej. Zaznaczył, że jako Polacy powinniśmy być z tego momentu dumni i wspólnie świętować.

Zobacz: Jaki sprzęt przywiezie Pancerna Brygadowa Grupa Bojowa z USA [+FOTO / +VIDEO]

W trakcie uroczystości w Warszawie, która rozpocznie się o godz. 12, ma odbyć się m.in. pokaz sprzętu wojskowego, a także drużyny strzelców wyborowych oraz patrolu saperskiego. Serwowana będzie wojskowa grochówka, zaplanowano występy Orkiestr Reprezentacyjnych Wojska Polskiego i Policji, a także zespołu reggae Dariusza “Maleo” Malejonka.

O godz. 14 poprzez telebimy transmitowane będą uroczystość z Żagania, w której wezmą udział m.in. premier RP Beata Szydło, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz oraz Ambasador USA w Polsce Paul Jones.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Armia USA podatków w Polsce nie zapłaci

Europoseł Marusik dla Kresów.pl: USA wykorzystują Polskę do sabotowania Nowego Jedwabnego Szlaku

RIRM / gosc.pl / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. mop
  mop :

  Dziś oficjalne powitanie wojsk OKUPACYJNYCH USA w Polsce.
  PRZEMÓWIENIE ŁAWROWA DO POLAKÓW : Oczywiście..możecie polscy koledzy ściągnąć obce wojska pod naszą granicę,nastawiać rakiet ile wasza słowiańska bratnia dusza zapragnie.. to “wasz wybór” 🙂 ..ale pamiętajcie: Jeżeli nasz amerykański partner prewencyjnie zaatakuje,co ma w zwyczaju czynić pewnie nawet bez konsultacji z polską generalicją,co by nie dziwiło.. 🙂 lub gdyby pusta rakieta nami : “kakaja reakcja” “przypadkiem”spadła choćby metr na naszą stronę..to wiedzcie..,że nie pomoże wtedy tłumaczenie podobne Kwaśniewskiemu jak po Iraku “Amerykanie nas oszukaaaaali”…Między Odrą , a Bugiem kamień na kamieniu się nie ostanie,nie będzie komu was łopatami zgarniać,nie dowiecie się nawet kto zaczął,a kto wygrał nie dowiecie się z pewnością..Powstanie nowa kraina..Mazowiecka Kraina Tysiąca Jezior….radioaktywnych jezior..nnnnno….Nie będzie ganiania z kałachami po lasach..zabawy w chowanego,oooo.. nieeee..błysk wiaterek i już was nie ma…..USA i Rosja to duże obszary i jakoś przetrwają..W obliczu ogromu ofiar dojdzie w końcu do zawieszenia walk..ale po Polsce śladu nie będzie i przez najbliższe 500 lat zwiedzać ją będą turyści z USA i Rosji..w kosmicznych skafandrach…Kiedy w końcu koledzy zrozumiecie,że wujek Sam traktuje was jako ten ZDERZAK Europy jesteście wyznaczeni przez USA na pole bitwy , miejsce pierwszego starcia..”Samobójczy Opóżniacz” byle jak najdalej Ameryki,jak najbliżej głupich polax. ? Czy zatroskani o los rodaków polscy prezydenci mieli odwagę udostępnić wam dane które z niewiadomych przyczyn są bardziej chronione niżli te wojskowe a mianowicie : Ile m 2 schronu przeciwatomowego przypada na 100 tys.mieszkańców ile ich jest budowanych rocznie…hę ? Dlaczego nie chcą wam ich udostępnić,tylko dzień w dzień szczują na nas,chwaląc się ile to sztuk złomu z Niemiec i USA sprowadzili ? To ja wam to powiem kochani:0,93m2 schronu /100 tys..Cała wasza wierchuszka będzie dyrygowała siedząc 200 m pod ziemią,albo czmychnie na Bliski Wschód , albo na Hawaje..a co z wami..co z wami koledzy liuby myje.. pytam was ?
  http://wpolityce.pl/…/292817-redzikowo-inauguracja-budowy-t…
  Jak mówił pan minister Macierewicz, to ważny dzień. Podkreślali to zresztą wszyscy panowie, którzy przed chwilą skierowali do nas swoje słowa. To ważny dzień, bo to dzień, w którym rozpoczyna się kolejny etap wzmocnienia bezpieczeństwa Europy, w tym Polski. Wzmocnienia bezpieczeństwa Polski, bo choć ten system obrony antyrakietowej, który będzie tutaj w bazie w Redzikowie zainstalowany, system armi iUSA, bronił przed rakietami lecącymi dalej na Zachód Europy i taki jest jego główny cel, to będzie jednak rozmieszczony w naszym kraju, będzie elementem infrastruktury USAi NATO. Chcę to podkreślić z całą mocą, bo będzie to infrastruktura stała. Polacy sa żywa tarcza dla ochorny zachodu i USA

  https://www.youtube.com/watch?v=F5zCzPzCiCE

  Jeden pocisk typu Iskander wystarczy, by obrócić w pył duży, mieszkalny blok. Jeśli jest uzbrojony w głowicę nuklearną – zrównuje z ziemią miasto. Rosjanie rozmieścili w ostatnich miesiącach takie rakiety w obwodzie kaliningradzkim, zagrażając całemu terytorium Polski. Zobacz film, na którym widać Iskandera w akcji.