A2 zablokowana po wypadku ciężarówek amerykańskiej armii

Na autostradzie A2 między węzłami Konin i Koło na nitce w kierunku Warszawy doszło do zderzenia dwóch pojazdów amerykańskiej armii. Ruch na autostradzie został zablokowany.

Jak podaje Radio Poznań, do wypadku doszło w piątek przed godziną 11. Jedna z amerykańskich ciężarówek wpadła w poślizg i uderzyła w inny pojazd wojskowej kolumny. Auta zablokowały pasy ruchu w kierunku Warszawy.

Jak nieoficjalnie ustaliło RMF FM, pojazdy przewoziły materiały niebezpieczne. Na miejscu pracuje żandarmeria wojskowa i straż pożarna. Potrzebny był przyjazd specjalnej jednostki z Konina, która zabezpiecza wyciek paliwa z jednego z pojazdów.

RMF FM podało, że w wyniku wypadku nikomu nic się nie stało, lecz wielkopolska straż pożarna potwierdziła portalowi epoznan.pl, że jeden żołnierz został poszkodowany. „Na 266 km autostrady A2 w kierunku Warszawy w powiecie tureckim doszło do wypadku z udziałem pojazdów amerykańskiego wojska. Na miejscu jest naszych siedem zastępów. W wyniku zdarzenia poszkodowany został jeden żołnierz. Akcja cały czas trwa. Autostrada jest zablokowana. Szczegóły zdarzenia nie są nam znane” – powiedział portalowi dyżurny wielkopolskich strażaków.

W wyniku opadów śniegu na drogach w Polsce panują trudne warunki do jazdy. Również w piątek na autostradzie A1 w pobliżu Włocławka doszło do karambolu z udziałem 15 samochodów. Jedna osoba zginęła a dwie zostały ranne. Usuwanie zatoru ma potrwać cały dzień. Policja zorganizowała objazd przez drogę krajową nr 91 przez Włocławek.

Przypomnijmy, że pod koniec grudnia ub. roku także w Wielkopolsce, na drodze wojewódzkiej nr 179 między Szydłowem a Piłą, doszło do wypadku ciężarówki amerykańskiej armii, w wyniku którego trzech żołnierzy zostało rannych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Wypadek wozu bojowego armii USA pod Brodnicą. Drzewa łamią się jak zapałki [+VIDEO]

Kresy.pl / rmf24.pl / epoznan.pl / radiopoznan.fm
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    KazimierzS :

    To już piąty wypadek drogowy wojsk okupujących Polskę, tylko w ciągu pięciu ostatnich tygodni. Moja szanowna mama podsumowała to tak: „Są niezwyczajni jeździć zimą.” – pytam: jak w takim razie mają „nas bronić” przed Rosją, skoro wiadomym jest, że Rosji lubi przychodzić z pomocą słynny GENERAŁ MRÓZ !?!
    Mimo wszystko wiadomość bardzo cieszy :).