Amerykańscy żołnierze ranni w wypadku ciężarówki w Wielkopolsce

Trzej żołnierze amerykańskiej armii zostali ranni w wyniku wypadku na drodze wojewódzkiej nr 179 między Szydłowem a Piłą w Wielkopolsce.

Jak podało Radio Poznań, policja w Pile otrzymała zgłoszenie o wypadku w piątek przed godziną 12. Ze wstępnych informacji wynikało, że ciężarówka amerykańskiej armii z nieznanych przyczyn uderzyła w przydrożne drzewo.

Po uderzeniu w drzewo żołnierze zostali zakleszczeni w kabinie ciężarówki. Jak podaje RMF FM, strażacy musieli użyć ciężkiego sprzętu, by ich uwolnić. Trzech Amerykanów z obrażeniami ciała trafiło do szpitala Specjalistycznego w Pile. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wstępne ustalenia policji mówią o tym, że kontener wieziony przez ciężarówkę zahaczył o drzewo, przez co pojazd stracił przyczepność i zjechał na prawo uderzając w kolejne drzewo. Powalone drzewo i ciężarówka całkowicie zablokowały przejazd. Droga wojewódzka nr 179 jest zablokowana, policja zorganizowała objazd przez miejscowość Kotuń.

Jak twierdzi RMF FM policja będzie ustalać, co amerykańscy żołnierze robili w tym miejscu. Być może ich obecność w tym terenie ma związek z polską wojskową bazą logistyczną, która znajduje się w Wałczu.

Przypomnijmy, że do podobnego wypadku doszło w czerwcu br. na drodze krajowej nr 15 między Brodnicą a Ostródą. Na prostej drodze amerykański wóz bojowy typu Striker zjechał do rowu i ściął dwa drzewa. W wypadku zostało poszkodowanych dwóch żołnierzy – kierowca i pasażer. Zdarzenie nagrała kamera w jednym z samochodów jadących z naprzeciwka.

PRZECZYTAJ: Wypadek wozu bojowego armii USA pod Brodnicą. Drzewa łamią się jak zapałki [+VIDEO]

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / RMF FM / Radio Poznań
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz