Przywódca Korei Północnej Kim Dzong-un pochwalił rosyjski przemysł lotniczy i powiedział, że jest pod wrażeniem jego myśliwców, podały w sobotę rosyjskie media.

Jak przekazała agencja prasowa Anadolu powołując się na rosyjskie media, przywódca Korei Północnej Kim Dzong-un pochwalił rosyjski przemysł lotniczy i powiedział, że jest pod wrażeniem jego myśliwców

Jak podała Koreańska Centralna Agencja Informacyjna (KCNA), Kim odwiedził w piątek Zakłady Lotnicze im. Jurija Gagarina w Komsomolsku nad Amurem po przybyciu do głównego miasta przemysłowego Dalekiego Wschodu w Rosji.

Zobacz też: Kim Dzong Un wjechał do Rosji

„Jestem pod głębokim wrażeniem bogatego, niezależnego potencjału i nowoczesności rosyjskiego przemysłu lotniczego oraz jego nieustannych, przedsiębiorczych wysiłków na rzecz nowych celów” – agencja zacytowała Kima podczas jego wizyty.

Jak poinformowała, Kim spotkał się z pilotami testowymi myśliwca piątej generacji Su-57 i obejrzał lot testowy.

Kimowi towarzyszyli ministrowie spraw zagranicznych i obrony Korei Północnej oraz generałowie.

Rosyjski wicepremier Denis Mantrow powitał Kima podczas wizyty w różnych obszarach fabryki, w tym w instytucie projektowym, montażu kadłubów myśliwców, produkcji skrzydeł, malowaniu i zakładach montażu samolotów pasażerskich.

„Wysoko docenił urzędników, naukowców, techników i pracowników zakładu za ogromny wkład w rozwój krajowego przemysłu lotniczego poprzez osiągnięcie doskonałych sukcesów w produkcji dzięki wysoce zaawansowanej technologii i dużej sile umysłowej” – napisała KCNA.

Kim odwiedził lotnisko we Władywostoku, gdzie został poinformowany o naddźwiękowym myśliwcu bombardującym Su-34, myśliwcach Su-30SM, Su-35S i samolocie szturmowym Su-25SM3 – podała agencja informacyjna TASS.

Kresy.pl/Anadolu

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply