Kim Dzong Un wjechał do Rosji

We wtorek rano rzecznik Kremla potwierdził, że przywódca Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej znajduje się już w Rosji.

Dziennikarz agencji informacyjnej Interfax zapytał we wtorek rano rzecznika Administracji Prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow czy Kim Dzong Un przybył już na terytorium Federacji Rosyjskiej. “Potwierdzam. W rzeczywistości tak jest.” – odpowiedział rzecznik. To pierwszy zagraniczny wyjazd północnokoreańskiego przywódcy od czterech lat.

Także France24 podaje za agencją AFP, że pociąg pancerny przywódcy Korei Północnej wjechał na terytorium rosyjskiego Kraju Nadmorskiego. Spotkanie z Kim Dzong Una z Władimirem Putinem odbędzie się bowiem na rosyjskim Dalekim Wschodzie, we Władywostoku.

Komunikat taki wydało również Ministerstwo Obrony Korei Południowej, dodaje France24.

Eksperci twierdzą, że Putin prawdopodobnie będzie zabiegać o pociski artyleryjskie i rakiety przeciwpancerne, których KRLD posiada spore zasoby. Z kolei Kim Dzong Un w zamian oczekuje najpewniej zaawansowanej technologii satelitarnej i okrętów podwodnych o napędzie atomowym, który wzmocni potencjał militarny Korei Północnej posiadającej już i głowice nuklearne i środki jej przenoszenia, łącznie z pociskami interkontynentalnymi.

Północny Koreańczycy ćwiczyli już wystrzeliwanie rakiety z okrętu podwodnego.

Putin przebywa obecnie we Władywostoku na organizowanym tam corocznie Forum Ekonomicznym.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział również rosyjskim mediom, że obaj przywódcy omówią „delikatne” tematy.

Spotkanie Putina i Kim Dzong Una zostało zapowiedziane w ostatnim momencie. Pierwsze nieoficjalne informacje o nim pojawiło się osiem dni temu.

france24.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply