Przywódca Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej bardzo rzadko opuszcza swój kraj. “New York Times” twierdzi, że wkrótce ma przybyć do Rosji.

Przywódca Korei Północnej (KRLD) Kim Dzong-un planuje odwiedzić Rosję i spotkać się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Według medialnej relacji miałby on omówić możliwość dostarczenia Rosji dodatkowej broni na potrzeby jej wojny z Ukrainą i innej rodzaju współpracy wojskowej między dwoma państwami, twierdzi amerykańska gazeta, której twierdzenia przytoczyła w poniedziałek ukraińska agencja informacyjna UNIAN.

Według źródeł amerykańskiej gazety Kim Dzong Un prawdopodobnie, zgodnie ze zwyczajem północnokoreańskich przywódców, uda się do Rosji specjalnym pociągiem. Miejscem spotkania ma być Władywostok na rosyjskim Dalekim Wschodzie. Jednocześnie jednak “New York Times” nie wykluczył, że Kim Dzong Un pojedzie aż do samej Moskwy.

„Putin chce, aby Kim zgodził się na przekazanie Rosji pocisków artyleryjskich i rakiet przeciwpancernych, a Kim chciałby, aby Rosja zapewniła Korei Północnej zaawansowaną technologię dla satelitów i nuklearnych okrętów podwodnych, twierdzą urzędnicy. Kim zabiega również o pomoc żywnościową” – twierdzi gazeta.

Artykuł “New York Times” wpisuje się w rozlegające się od miesięcy w USA głosy, iż Rosja stara się pozyskać amunicję z Korei Północnej. W zeszłym roku rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA, John Kirby twierdził nawet, że Korea Północna potajemnie już dostarcza Rosji znaczące ilości amunicji artyleryjskiej

unian.net/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply