Profil szefa ukraińskiego IPN: Kaczyński, Duda i Morawiecki klęczą przed Wjatrowyczem

Na profil szefa ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej Wołodomyra Wjatrowycza trafiła grafika przedstawiającego jego samego jako Piłsudskiego w aureoli, a przed nim klęczących najważniejszych polskich polityków.

Na facebookowym profilu Wołodymyra Wjatrowycza, szefa ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej pojawiła się w sobotę prześmiewcza grafika, na której ukazano premiera Morawieckiego, prezydenta Dudę i szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego klęczących przed Ukraińcem w oddających cześć pozach. Głowę szefa ukraińskiego IPN otoczono aureolą, a przedstawiony został w mundurze Piłsudskiego. W tle widać Pałac Kultury i Nauki.

Grafika była szeroko komentowana przez zwolenników Wjatrowycza. Jeden z nich stwierdził, że grafika jest nocnym horrorem warszawskich śmieci – pisze jeden z nich. Sam szef ukraińskiego IPN stwierdził, że mundur trochę nie banderowski, na co jeden z komentujących odpowiedział: To nic… Szuchewycz też kiedyś polski nosił.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wjatrowycz: brak zgody na wznowienie ekshumacji to wina Polski, ustawa o IPN zmieniła warunki

Post z grafiką w którym wypowiadał się Wjatrowycz został już usunięty. Nie jest to pierwotna wersja grafiki. Wcześniej w miejscu Wjatrowycza znajdował się Stepan Bandera:

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / facebook.com / wmeritum.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

11 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. tagore
  tagore :

  Wiatrowycz robi to na co ma akceptację Poroszenki,ukraińska delegacja przyjechała do Warszawy nie by się porozumieć ,a zaostrzyć konflikt stawiając żądania zaporowe dla strony polskiej. Taki wpis jest logiczną kontynuacją. Czyżby oligarchowie szykowali grunt pod Perejasław bis licząc na uzyskanie statusu pseudo Finlandii?

 2. Avatar
  zefir :

  Atrybuty tego symbolu,tej alegorii dobrze rzeczywistość skundlenia oddają.Aureola gnidy Wjatrowycza symbolizuje jego myśl przewodnią,która dziejotwórczą politykę banderlandu wytycza. Polskojęzyczni klęczą przed tą banderowską wyjątkowością jakby w duchowym uniesieniu,nawet niebo przed nimi się otwiera i dziękują:chwała ci Bandera.

 3. ProPatria
  ProPatria :

  Najbardziej tragicznym jest fakt, że niestety te obie grafiki przedstawiajá prawdé.. Na skutek nieudolnie od lat prowadzonej politykli względem banderowskiego motłochu Naród ofiar ludobójstwa stale klala się przed stepową dziczą, delektującą się uśmiercaniem niewinnych… Na szczęście bestialsko pomordowani mają Nas, polskich patriotów, którzy stale walczą o pamięć ich męczeńskiej śmierci, nieugięcie walczą o ich godny pochówek… Niestety kolejny (nie)rząd nie doprowadzi do honorowego upamiętnienia naszych bestialsko wyrżniętych Rodaków…

 4. Avatar
  MP :

  żydy wydały rozkazy swoim polskojęzycznym sługom aby klęczeli przed zydami(chazarami)z UPA.albo wielkie rzeczy na nich mają,albo rasa i kasa robią swoje.Wszystko prze do wojny-polsko-upaDLIŃSKIEJ.żydy tym sterują,plan jest grubszy mówi o tym m.in.GRZEGORZ BRAUN