Swastyki i antypolskie hasła na polskim konsulacie w Tel Awiwie [+FOTO]

Polski konsulat w Tel Awiwie padł ofiarą wandali, którzy narysowali swastyki oraz wypisali antypolskie na wejściu i tablicy informacyjnej.

Izraelska policja poinformowała, że prowadzi śledztwo w sprawie swastyk i antypolskich haseł, jakie w niedzielę pojawiły się na polskim konsulacie w Tel Awiwie.

Antypolskie napisy zostały wykonane w języku angielskim. Napisano m. in. „Polskie g**** – morderco idź się j****. Zdjęcia z aktu wandalizmu udostępniła izraelska policja:

Napisy pojawiły się dzień po przemówieniu premiera Morawieckiego na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Po przemówieniu, w trakcie czasu na pytania dziennikarz Ronen Bergman przedstawił historię matki, która miała przeżyć Holokaust, jednak wielu członków rodziny miało ponieść śmierć, ponieważ zostali zadenuncjowani przez Polaków. Izraelski dziennikarz stwierdził: Gdybym opowiedział jej historię w Polsce, byłbym uznany za przestępcę. Co wy próbujecie zrobić? Dolewacie oliwy do ognia.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Morawiecki odpowiedział dziennikarzowi m.in.: Jest to niezmiernie ważne, aby zrozumieć, że oczywiście nie będzie to karane, nie będzie to postrzegane jako działalność przestępcza, jeśli ktoś powie, że byli polscy zbrodniarze. Tak jak byli żydowscy zbrodniarze, tak jak byli rosyjscy zbrodniarze, czy ukraińscy – nie tylko niemieccy. Wypowiedź premiera spotkała się z ostrą reakcją izraelskich polityków, a niektórzy oskarżyli Morawieckiego o negowanie Holokaustu.

Szefa polskiego rządu skrytykował także wczoraj premier Izraela Benjamin Netanjahu. Uwagi polskiego premiera tu w Monachium były oburzające – napisał na Twitterze izraelski polityk. – Tu jest problem niemożności zrozumienia historii i braku wrażliwości na tragedię innych ludzi.

 

Morawiecki i Netanjahu odbyli dzisiaj rozmowę telefoniczną, podczas której izraelski polityk ostro skrytykował słowa polskiego premiera. Morawiecki miał usłyszeć, że wypowiedziane przez niego słowa były nie do zaakceptowania, a także, że nie ma żadnych podstaw, by porównać zachowania Polaków z zachowaniem Żydów podczas Holocaustu.

Kresy.pl / haaretz.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz